banner181
banner210

Saltık, ‘soykırım’ haberlerine tepki gösterdi

27 Ocak 2012 Cuma 16:04
Bu haber 1793 kez okundu

AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, Muş Küçük Millet Meclisi (KMM) ocak ayı toplantısında, sözde Ermeni soykırımı iddialarında ortak görüşe varıldığı ile ilgili yayınlanan haberlere katılmadığını belirterek, tepki gösterdi....

Saltık, ‘soykırım' haberlerine tepki gösterdi
AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, Muş Küçük Millet Meclisi (KMM) ocak ayı toplantısında, sözde Ermeni soykırımı iddialarında ortak görüşe varıldığı ile ilgili yayınlanan haberlere katılmadığını belirterek, tepki gösterdi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı toplantı salonunda yapılan ocak ayı KMM toplantısında, ‘Ermeni Soykırımı’ ile ilgili ortak görüşe varıldığı haberlerine yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, kesinlikle soykırım iddialarına katılmadığını ve bu düşüncenin yanlış olduğunu ifade etti. Saltık, kendisinin de toplantıya katıldığını açıklayarak tepki gösterdi.

Saltık, yaptığı konuşmada ise “KMM’nin Ocak ayı toplantısına şahsen katıldım. Ancak toplantıda herkes memleket ve ülke sorunlarını dile getirdi. Daha sonra sözde ‘soykırım yapılmış’ haberleri üzerine ortak görüşe varıldığı belirtilmektedir. Soykırım ile ilgili yapılan konuşmalarda toplantıyı terk ettim ve ben şahsen bu görüşe ve düşünceye katılmıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı geçmişi bugün gibi tarih sayfalarında en sağlam şekilde yerini almaktadır. Asıl katliamları yapan ve suçsuz yere insanları öldürerek maşa niyetine bazı ülkelerin eteği altına girenler onlardır. Bu bölgede ve diğer bölgelerde bazı güçlerden destek alıp baltalarla suçsuz insanların katliamını halen unutmamışız.” dedi.“BEN DE BİR KÜRDÜM VE SOYKIRIM İDDİALARINA KATILMIYORUM”

‘Soykırım yapıldı’ haberlerine sert bir şekilde tepki gösteren AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, bu yapılan asılsız suçlamaların, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıpratma politikaları olduğunu açıkladı.

    KMM toplantısında yaptığı konuşmasını bir daha hatırlatan Saltık, şu ifadelere yer verdi: “Uludere olayına bazı insanlar kendi gözlerinden baktı. Elimizi vicdanımıza koyalım, hangi parti Kürt sorununu ele aldı? Ben de bir Kürt çocuğuyum, Kürdüm, sizden daha çok Kürdüm. Çözümse beraber çözeceğiz. Arkadaşlar ne güzel örnekler verdi, insan ölümü üzerine siyaset yapmak doğru değildir. Kürdün Türk’ten, Laz’ın Çerkez’den üstünlüğü yoktur. Bu sorunları beraber çözmeye kalkarsak ancak yol kat ederiz. El insaf. Uludere’de 35 insan öldürüldü, bunu vicdanı olan kimse kabul edemez, taraf olamaz. Hükümet yetkilileri tazminat ödemeyi kabul etti, ileriki zamanlarda özür de dileyebilirler. Bu olayın yanlışlıkla olduğuna inanıyorum. 2 senedir barış adımları atılıyor ama karşıdan olumlu tepkiler gelmiyor.”

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder