banner181
banner210

Bolu Dağı ışıklandırılacak

26 Ocak 2012 Perşembe 18:28
Bu haber 832 kez okundu

Düzce D 100 Karayolu Bolu Dağı geçişi Bolu Dağı tünelinin ulaşıma açılmasının ardından yol kenarındaki tesislerin çalışır durumda kalabilmesi için ışıklandırma yapılacak. Bolu Dağı Tüneli, ulaşıma açılmadan önce, D 100 Karayolu...

Bolu Dağı ışıklandırılacak
Düzce D 100 Karayolu Bolu Dağı geçişi Bolu Dağı tünelinin ulaşıma açılmasının ardından yol kenarındaki tesislerin çalışır durumda kalabilmesi için ışıklandırma yapılacak.

Bolu Dağı Tüneli, ulaşıma açılmadan önce, D 100 Karayolu Kaynaşlı Abant sapağı arasında 153 işletme bulunuyordu. Bu işletme ve tesislerde 3 bin 600 civarında işçi istihdam ediliyordu. Bolu Dağı Tünelinin ulaşıma açılmasının ardından bu tesislerin büyük bir bölümü kapandı. Aile şirketi olarak işletilen birkaç esnaf yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Bu tesislerin aktif halde devam edebilmesi için bir marka olan Bolu Dağı'nı turizme kazandırmak ve gelir elde etmek için çalışmalar başlatıldı. D 100 karayolunun tünel yolu açılmasının ardından bakımsız kaldığını ifade eden Düzce Valisi Vasip Şahin, 2011 yılı içinde D 100 karayolunun asfalt çalışmalarının büyük bir bölümünün bitirildiğini söyledi. Vali Şahin Bolu Dağı’nın turizme kazandırılması için ışıklandırma çalışmaları konusunda çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder