banner181

Emniyetten engellilere kolaylık sağlayacak genelge

26 Ocak 2012 Perşembe 18:03
Bu haber 732 kez okundu

Emniyet Genel Müdürlüğü, engelli vatandaşların emniyet teşkilatı hizmet binalarına daha rahat ulaşmasını sağlanması için genelge yayınladı. 2012 yılının, “Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı”...

Emniyetten engellilere kolaylık sağlayacak genelge
Emniyet Genel Müdürlüğü, engelli vatandaşların emniyet teşkilatı hizmet binalarına daha rahat ulaşmasını sağlanması için genelge yayınladı.

2012 yılının, “Emniyet Teşkilatı Hizmet Binalarını İyileştirme ve Geliştirme Yılı” ilan edilmesinin ardından, engelli vatandaşların emniyet hizmet binalarına kolay ulaşabilmesi için çalışmalara başlandı. Bu kapsamda, 81 İl Valiliğine ve Merkez Teşkilatına genelge gönderildi. Genel Müdür Mehmet Kılıçlar imzasıyla yayınlanan genelgede, Türk polis teşkilatı bünyesinde hizmet sunulan bina, tesis ve mekânlara engelli vatandaşların rahat ulaşmalarının sağlanmasına yönelik olarak; asansör, rampa, engelli tuvaleti, yönlendirici zemin döşemeleri, yönlendirici levhalar gibi düzenlemelerin yapılması için gerekli fizibilite çalışmaları ile birlikte, projelendirme ve tadilat çalışmalarının yapılması istendi.

Ayrıca, İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı koordinesinde yapılan çalışmaların, 2012 yılı sonu itibariyle bir rapor haline getirilmesi ve imkânların azami düzeyde kullanılmasına yönelik talimat da yer aldı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder