banner181

Gül, yüz naklini yapan ekibi mektupla tebrik etti

26 Ocak 2012 Perşembe 18:48
Bu haber 764 kez okundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin ilk yüz nakli ile aynı anda çift kol ve bacak naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi ile Akdeniz...

Gül, yüz naklini yapan ekibi mektupla tebrik etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin ilk yüz nakli ile aynı anda çift kol ve bacak naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi mektupla tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından Antalya’da gerçekleştirilen ve dünya tıp tarihine geçen başarılı operasyonlardan gurur duyduğunu belirtti.

    Gül, Prof. Dr: Ömer Özkan’a gönderdiği mektubunda, “Başkanlık ettiğiniz Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından Antalya’da gerçekleştirilen ve dünya tıp tarihine geçen başarılı operasyonlar hepimizi gururlandırmıştır. Yurt içi ve yurt dışında büyük takdir toplayan başarılı çalışmalarınızın devamını diler, başta eşiniz ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sayın Özlenen Özkan olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarınızı içtenlikle tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

    Gül, Rektör İsrafil Kurtcephe’ye gönderdiği mektupta ise şu ifadelere yer verdi: “Prof. Dr. Sayın Ömer Özkan başkanlığındaki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından gerçekleştirilen ve uluslar arası tıp çevrelerinde geniş yankı uyandıran operasyonlar hepimizi gururlandırmıştır. Şüphesiz bu önemli başarıda üniversite rektörlüğü olarak tıp fakültesine verdiğiniz desteğin payı büyüktür. Bu itibarla sizi ve şahsınızda tıp fakültesi ve tüm Akdeniz Üniversitesi çalışanlarını tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.”

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder