banner181

Disiplin Kurulu bireylere ceza verecek.

26 Ocak 2012 Perşembe 15:48
Bu haber 913 kez okundu

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, 58. maddenin aynen kalmasının ardından izlenecek yol haritasıyla ilgili bilgi verdi.

Disiplin Kurulu bireylere ceza verecek.
Ali Rıza Dizdar, "58. madde, asla af maddesi olamaz. O şekilde değiştirilemez. Ancak şöyle bir cümle eklenebilir; Dava açılan kişilerin bağlı bulundukları kulüpler hakkında ceza mahkemesi bitene kadar yaptırım yapılamaz. Bu da zaten 6222 sayılı kanun ile eş değerdir. Ne yapabilirsin? İddianamede adı geçen takımlar hakkında Avrupa yasağı koyarsın. Trabzonspor'a da, Beşiktaş'a da bu cezayı verirsin. Savunmaları alırsın, gerekli görürsen de cezayı verirsin. Ancak bu cezada kesinlikle 58. maddenin hükümleri uygulanır" şeklinde konuştu.

İnsanların en çok bu davanın spor mahkemesinde görülmediği için korktuğunu vurgulayan Dizdar, "Dava spor mahkemesinde görülse, bu olaylar 6 ay içinde biter. Sadece çeteden suçlananlar, ceza mahkemesinde yargılansın, diğerleri ise spor mahkemesinde yargılansın. Olay en geç bir senede biter. Son alınan kararla birlikte kaos yaratılacak" şeklinde konuştu.

Yıldırım Demirören'in Kulüpler Birliği'nden, Mehmet Ali Aydınlar'ın da Futbol Federasyonu Başkanlığı'ndan istifa etmesi gerekmektedir. Disiplin Kurulu bireylere ceza verecek. Kulüplere verilecek ceza için ise mahkemenin kararı beklenmelidir" ifadelerini kullandı.

TFF YARIN TOPLANACAK
Alınan kararlar sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yarın saat 14.00'te İstinye'deki binada biraraya gelecek.

(hürriyet
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder