banner181

banner213
banner210

Türkiye’nin en modern salonu Ülker Sports Arena kapılarını açıyor

24 Ocak 2012 Salı 16:41
Bu haber 704 kez okundu

Türkiye’nin ilk çok amaçlı salonu Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena yarın oynanacak olan Fenerbahçe Ülker - EA7 Emporio Armani EuroleagueTop 16 maçı ile kapılarını açıyor. İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir’de...

Türkiye'nin en modern salonu Ülker Sports Arena kapılarını açıyor
Türkiye’nin ilk çok amaçlı salonu Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena yarın oynanacak olan Fenerbahçe Ülker - EA7 Emporio Armani EuroleagueTop 16 maçı ile kapılarını açıyor.

İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir’de bulunan, Fenerbahçe Ülker’in yeni evi Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena, 15 bin kişi kapasitesi, son teknoloji ürünü altyapısı, konforlu locaları ile Fenerbahçe Ülker’in maçlarına ve dünya yıldızlarının sahne şovlarına, dev prodüksiyonlara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Fenerbahçe Ülker erkek ve Fenerbahçe kadın basketbol takımlarının lig ve kupa maçlarını oynayacağı Ülker Sports Arena 15 bin kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören “dine&view” restoranı, VIP alanları, hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.000 kişi kapasiteli küçük salonu ile benzerlerinden farklılaşıyor.

Planlama aşamasında her türlü detayın düşünüldüğü arenanın iç mekan reklam alanları Türkiye’de “ilk” olma özelliğine sahip. Tribünleri dolaşan 360 derece led ekran, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile sponsorlarına üst düzey reklam olanağı sağlayarak teknolojik olarak da farkını gösterecek.

Yıldız Holding sponsorluğunda, Fenerbahçe spor Kulübü’ne ait arsa üzerinde inşa edilen Arena’nın tavan çekme kapasitesi, salona giriş yapılan alanların büyüklüğü, içeriye birçok TIR girebilmesi de dünya çapında prodüksiyonların burada yapılabilmesini sağlıyor. 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile Ülker Sports Arena uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapabilecek.

5 kıtada, STAPLES Center, O2 London, O2 Berlin, Türk Telekom Arena gibi 100’den fazla seçkin arenayı yöneten AEG tarafından işletilecek olan Ülker Sports Arena sadece basketbol maçlarına değil dünya yıldızlarının sahne şovlarına, konserlere, aile gösterilerine de ev sahipliği yapacak.

Yıldız Holding adına gurur verici olan projede sona yaklaşılıyor olmasından çok mutlu olduğunu belirten Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özokur, Ülker Sports Arena’nın mimarisi ve teknolojik altyapısı ile dünyanın sayılı arenalar arasına girdiğini söyledi.Özokur sözlerine şöyle devam etti:

“Ülker Sports Arena dünyanın da takip ettiği bir nokta olacak, dünya standartlarındaki arenamız ile sporseverler ve müzikseverler çok farklı ve güzel deneyimler yaşayacaklar.Ülker Sports Arena’nın kapılarını açması ve sporsever ve müzikseverlerin arenamızla tanışacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.”AÇILIŞ EUROLEAGUE TOP 16 MAÇI İLE YAPILACAK

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanacak olan ilk resmi maç Fenerbahçe Ülker – EA7 Emporio Armani THY Eurolaguetop 16 karşılaşması olacak.

İstanbul’un en modern kapalı salonunun resmi açılışının Euroleague maçı ile yapılıyor olması Euroleague cephesinde heyecanla karşılandı. Açılış maçı için İstanbul’a gelecek olan Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu basketbola, Euroleague maçlarına ev sahipliği yapacak modern arenaların inşaa edilmesinin basketbolun gelişimi için önemli olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün Ülker Sports Arena’nın, Fenerbahçe Ülker - EA7 Emporio Armani Euroleague Top 16 maçı ile gerçekleşen açılışında yer alıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Alt yapısı ve mimarisi ile taraftarları çok mutlu edeceğine inandığım Ülker Sports Arena, AEG tarafından işletilen Avrupa’daki diğer arenalar gibi dünya çapında birçok organizasyona ev sahipliği yapacak.”

FENERBAHÇE ÜLKER TARAFTARLARI İÇİN
Araç ile gelecek olan taraftarlar Ülker Sports Arena’nın arka alanında yer alan oldukça sınırlı sayıda otopark alanından faydalanabilirler. Otopark alanı öncelik sırasına göre kullanılacak.

Araçsız gelecekler için; Kadıköy’den hareket eden 8M, 8A, 13 Üsküdar’dan hareket eden 16M numaralı otobüslerle arenaya ulaşım mümkün. Maç günlerinde bu hatlarda ekstra seferler düzenlenecek.

Maç bileti ve kombine kart satın almış olanların biletlerini ve kartlarını mümkünse maç gününden önce Biletix satış noktalarından ya da maç günü saat 16.00’ya kadar Ülker Sports Arena bilet gişesinden teslim almaları maç günü yoğunluğun önüne geçecek.

Açılış gününe özel hem saha içinde hem de arena koridorlarında bir takım etkinlikler düzenlenecek. Kapıların 18.45’te açılması ile birlikte Arena’ya gelen taraftarlar, açılış gününe özel üretilen hediyeleri alma ve hazırlanan etkinlik alanlarında eğlenceli zaman geçirme şansı bulacaklar.

Tüm satış noktalarının, büfelerin hazır olacağı açılış günün de Ülker Sports Arena içerisinde yer alan Café Crown da hizmet verecek.

ÜLKER SPORTS ARENA'NIN ÖZELLİKLERİ

Ülker Sports Arena'nın teknik özellikleri ise şöyle sıralandı:

- İstanbul’da inşa edilen gerçek anlamdaki ilk çok amaçlı salon

- Salonun toplam seyirci kapasitesi 15.000’e kadar çıkabiliyor

- İnşaatta 500 kişi çalıştı. İnşaatın bitimiyle 3 milyon “adamxsaat” çalışma yapılmış olacak

- Toplam cephe alanı 30,000.m2, bu alan yaklaşık 82 adet basketbol sahası büyüklüğüne eşit

- Ana salon iç yüksekliği 28 metre.

- 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapabilecek.

- Konserler için Star Odası ve lounge’un yanı sıra sponsorlar için 2 adet VIP lounge, 1 adet bölünebilen saha içi VIP lounge, 44 adet loca, 1 adet sahayı görebilen “dine&view” restoran, 1 adet SuperSky Box gibi premium alanları içerisinde bulunduruyor

- Arena’nın portatif tribünleri ve taşınabilir parkeleri farklı etkinlikler için farklı salon ölçülerine izin veriyor

- Arena ortasında yer alan skorbord sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük skorbordu (dünyada 3. Büyüklükte); yaklaşık 28 ton olan skorbord üzerinde yüksek çözünürlükte 25 adet LED ekran var

- Ülker Sports Arena İstanbul Anadolu yakasındaki en büyük arena

- Ülker Sports Arena 17 Şubat Cuma günü Anadolu Ateşi tarafından sahnelenen Troya gösterisine ev sahipliği yapacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder