banner181

Alkollü sürücü yaralı arkadaşını kucağında taşımaya çalıştı

24 Ocak 2012 Salı 04:15
Bu haber 534 kez okundu

D-100 Karayolu Haliç Köprüsü üzerindeki kazada 1 kişi ağır yaralandı. Kazaya karışan otomobilin sürücüsü, yerde yaralı halde yatan arkadaşına “Sarıl bana” diye yalvardı. Ağır yaralı arkadaşını sedyeye kucağında taşımaya çalışan...

Alkollü sürücü yaralı arkadaşını kucağında taşımaya çalıştı
D-100 Karayolu Haliç Köprüsü üzerindeki kazada 1 kişi ağır yaralandı. Kazaya karışan otomobilin sürücüsü, yerde yaralı halde yatan arkadaşına “Sarıl bana” diye yalvardı. Ağır yaralı arkadaşını sedyeye kucağında taşımaya çalışan sürücünün 171 promil alkollü çıktı.

Kaza, saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, D-100 Karayolu üzerinde Boğaziçi Köprüsü istikametine seyreden Güven Demir’in kullandığı 34 KJZ 61 plakalı otomobil, Haliç Köprüsü üzerinde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Kaza sonrası yanmaya başlayan otomobildeki alevleri o sırada yoldan geçmekte olan sürücüler söndürdü. Otomobilde bulunan Burak Elban ve sürücü Güven Demir vatandaşlarca son anda kurtarıldı. Kazada Burak Elban ağır yaralandı. Güven Demir ise olayı yara almadan atlattı. Yere yatırılan yaralı Burak Elban için kaza mahalline ambulans çağırıldı. Güven Demir, yaralı arkadaşının başucuna oturarak onu teskin etmeye çalıştı ancak alkollü olduğu öğrenilen sürücünün davranışları vatandaşlardan tepki aldı. Ağır yaralı arkadaşının kollarını kendi boynuna sarmaya çalışan sürücü, “Sarıl bana” diye yalvardı. Arkadaşını kucağına almaya çalışan şahıs, ağır yaralı olduğu halde onu bu şekilde sedyeye de taşımaya çalıştı. Sağlık ekipleri duruma müdahale edene kadar yaralı, alkollü arkadaşının kollarında hırpalandı.

İlk müdahalesi ambulansta yapılan yaralı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Arkadaşı ile birlikte hastaneye gitmek isteyen sürücü ise kaza mahallinde tutuldu. Yapılan alkol testinde sürücü 171 promil alkollü çıktı. Sürücü Demir de alkollü olduğunu itiraf etti ancak kazanın sebebini yolun kaygan olmasına bağladı.

Kaza sebebiyle D-100 Karayolu bir süreliğine trafiğe kapandı. Kazaya karışan aracın yoldan çekilmesinden sonra trafik normale döndü.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder