banner181
banner210

‘Artık Fransa ya gidilir mi düşünülür’

24 Ocak 2012 Salı 04:45
Bu haber 1188 kez okundu

Fransa senatosunda oylanan soykırımı inkar tasarısının öncesinde Türkiye resmi ağızlardan Fransa’yı kınadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Olası bir Fransa ziyareti olur mu? Düşünülür’ dedi.

‘Artık Fransa ya gidilir mi düşünülür'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Fransa Senatosu’nda oylanacak Ermeni yasa teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.Fransa’nın özgürlükler konusunda iddialı olduğu başlıkları inkar ettiğini söyleyen Erdoğan “Bu bir defa düşünce özgürlüğüne ters bir tartışmadır. Mayıs ayındaki seçimlere yönelik bir yatırımdır. Bu arada onbinlerce kardeşimiz Paris’te bir araya geldiyse bunun geleceğe yönelik ne gibi bir yankı uyandıracağını, ortaya koymaktadır.
Bugün onbinler yarın yüzbinler olabilir. Bu kadar basit hesaplar uğruna, siyasi hesaplar uğruna tarihçilerin vermesi gereken bir kararı kalkıp da burada (Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas) Sarkozy’nin kendi siyasi hesapları için feda etmesi anlaşılır değildir” diye konuştu.

‘Bizim de başka bir kararımız var’
Başbakan Erdoğan, “Bugün Fransa’da alınacak karara göre bizim de vereceğimiz başka bir karar var” diyerek yaptırım mesajı verdi. Bülent Arınç’ın ’Başbakan Erdoğan Fransa’da Ermeni soykırımı iddiasını reddettiğinde tutuklanacak mı?’ sözünü hatırlatan bir gazeteciye de Erdoğan, “Böyle bir şeyde olası bir Fransa ziyareti olur mu? O da düşünülür” karşılığını verdi.

(milliyet)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder