banner181

Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında Edremit Körfezi'nde anılacak

23 Ocak 2012 Pazartesi 18:35
Bu haber 2039 kez okundu

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında Edremit’in Altınoluk beldesinde ve Ayvalık’ın Ali Çetinkaya Mahallesi Kadastro Sitesi'ndeki yazlık evinin önünde, sivil toplum örgütlerince anılacak.     Altınoluk...

Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında Edremit Körfezi'nde anılacak
Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında Edremit’in Altınoluk beldesinde ve Ayvalık’ın Ali Çetinkaya Mahallesi Kadastro Sitesi'ndeki yazlık evinin önünde, sivil toplum örgütlerince anılacak.

    Altınoluk Demokrasi Platformu'nun, 24-31 Ocak tarihleri arasında düzenlediği anma programında, platform üyeleri ve katılımcılar, Altınoluk Uğur Mumcu Parkı'ndaki Uğur Mumcu Anıtı önünde toplanarak, Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecek. Burada yapılacak törenle gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında anılacak. Altınoluk Belediye Başkanı Hasan Özpolat, 19 yıl önce ilkeli, dürüst, yurt sever ve Atatürkçü kimliği ile aydınlanmanın öncüsü Uğur Mumcu'nun hain bir saldırı sonucu kaybedildiğini belirtti.

    Özpolat, yaptığı yazılı açıklamada, Altınoluk halkı olarak bu ülkenin aydınlık yüzlerini Uğur Mumcu'ları unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını göstermek için bu tür anma etkinliklerini sürdüreceklerini bildirdi. Bugün Altınoluk Ayhan Şahenk Kültür Salonu'nda devam edecek olan etkinlikte, Uğur Mumcu'nun hayatı ve eserleri anlatılarak şiir, müzik dinletileri ve saydam gösterileri yapılacak. Uğur Mumcu’yu anma ana etkinliği, Edremit’in Altınoluk beldesinde yapılırken, Edremit Burhaniye ve Ayvalık’ta da bir takım etkinliklerle Mumcu, ölümünün 19. yılında anılacak.

    Aracına konulan bombanın patlaması sonucu, 24 Ocak 1993’te yaşamını yitiren Araştırmacı-Gazeteci Uğur Mumcu, Ayvalık Ali Çetinkaya Mahallesi Kadastro Sitesi'ndeki yazlık evinin önünde, sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilecek bir tören ile anılacak. Anma etkinliğine katılacaklar, Mumcu’nun Ali Çetinkaya Mahallesi Kadastro Sitesi'ndeki evinin balkonuna konulan fotoğrafına kırmızı karanfiller bırakacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder