banner181

GATAB, Matka Turizm Fuarı'nda Kemer'i tanıttı

23 Ocak 2012 Pazartesi 16:14
Bu haber 1394 kez okundu

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), 19-22 Ocak 2012 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde düzenlenen Matka 2012 Turizm Fuarı'na katılarak Antalya'nın Kemer ilçesinin tanıtımını yaptı. Turizm...

GATAB, Matka Turizm Fuarı'nda Kemer'i tanıttı
Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), 19-22 Ocak 2012 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde düzenlenen Matka 2012 Turizm Fuarı'na katılarak Antalya'nın Kemer ilçesinin tanıtımını yaptı. Turizm fuarları açısından önemli bir yere sahip olan Matka Turizm Fuarı'nda özellikle kış döneminde Kemer’e daha fazla turist gelmesi amaçlanıyor.

Fuar ziyaretçilerinin yanı sıra tur operatörlerinin de yoğun ilgi gösterdiği standı ziyaret eden katılımcılara Kemer ve bölgesinin elverişli olduğu; eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri hakkında bilgiler verildi. Ayrıca gidilen ülkenin basın mensuplarıyla da tanıtım faaliyetleri kapsamında özel buluşmalar, workshoplar yapıldığı gibi misafirlere ve basına yönelik promosyon malzemeleri de katılımcılara sunuldu.

Kemer standını ziyaret edenler arasında Türkiye Helsinki Büyükelçisi Saleh Korutürk de yer aldı. Korutürk, fuar çalışmaları hakkında bilgi alan Korutürk, Türkiye'nin en iyi şekilde tanıtımını yapan herkese teşekkür etti.

Gatab Başkanı Yusuf Uras, 2012 yılı içinde Almanya(Sttutgart- Münih) başta olmak üzere İstanbul( EMİTT), Moskova (Mitt), Kiev (Uitt) gibi daha pek çok uluslararası turizm fuarına katılarak bölgesinin tanıtımını gerçekleştireceklerini söyledi. Uras, "Güney Antalya Bölgesi’ni turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu olan ve olmazsa olmaz denilen bu fuarlarda en iyi şekilde tanıtarak dünyanın her yerinden turist çekmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder