banner181

Malatya, 'Tarım Fuarı'na hazırlanıyor

23 Ocak 2012 Pazartesi 14:53
Bu haber 648 kez okundu

Malatya'da 5-8 Nisan tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı hazırlıkları başladı.     Malatya Belediyesi Kültür A.Ş Genel...

Malatya, 'Tarım Fuarı'na hazırlanıyor
Malatya'da 5-8 Nisan tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı hazırlıkları başladı.

    Malatya Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, fuar çalışmaları çerçevesinde ilk olarak il dışı ziyaretlerine başlandığını söyledi. Fuar koordinatörlerinin, bu yıl bölgede bulunan 30'a yakın ili gezerek fuar hakkında bilgilendirme yapacaklarını anlatan Nalçacı, ilk ziyaret edilen kentin Elazığ olduğunu ifade etti.

    Fuarların ve buna benzer organizasyonların üretici, tüketici ve teknolojiyi bir araya getirdiğini dile getiren Nalçacı, “Bir şehrin gelişmişliğinin ölçüsü, adından söz ettirmektir. Şirketimiz, sosyal ve kültürel alanlarda çeşitli etkinlikler yaparak, bulunduğu ili en iyi şekilde tanıtmaya çalışmaktadır. İlk etapta yerel anlamda çalışmalarına devam eden KÜLTÜR A.Ş, yakın zamanda ulusal çapta organizasyonlar yaparak, üreticiler, tüketiciler ve teknolojiyi buluşturarak köprü görevini yapmaya devam etmektedir. Malatya Belediyesi Kültür A.Ş’nin 2012 yılı programında yer alan 6. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın düzenlenmesi, bölgemiz ile ilimiz çiftçilerinin yeni teknolojilerle tanışmasına ve aynı zamanda üreticilerin, ürünlerini gerek yurt içine gerekse yurt dışına pazarlamada yeni imkanlar sağlamasından dolayı bir kat daha önemi artmaktadır.” şeklinde konuştu.    “BÖLGE İLLERİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR FUAR”

    Murat Nalçacı, 5. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın, katılımcı firma ve ziyaretçi açısından olumlu geçtiğini belirterek, son yıllarda tarıma yönelik olumlu gelişmeler yaşandığının altını çizdi. Nalçacı, şöyle dedi:

“Doğu bölgelerinde tarım, sanayi ve hayvancılık son zamanlarda büyük bir ilerleme kaydetmektedir. Bölgede bulunan Adana, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van’ın, öz kaynaklarını değerlendirebilmeleri için 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Malatya Mişmiş Park Fuar Alanı’nda yapılacak olan Tarım Fuarı çok önemlidir. Daha önce Malatya ile sınırlı olan Tarım Fuarı’na, bir önceki fuarda Doğu ve Güneydoğu illeri dahil edilmiştir. Katılımcı firma ve il dışı ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, özellikle katılımcı firmalar memnun ayrılmıştı. Şirketimiz, 2012 yılı programlarının çalışmalarına aylar öncesinden başlayarak daha iyi bir organizasyon planlamaktadır."

‘TALEP FAZLA OLUNCA BÜYÜTTÜK”
6. Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile ilgili stant satışları hakkında da bilgi veren Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, “Geçtiğimiz yıl fuara yoğun ilgi vardı. Katılmak isteyen birçok firma, yer sıkıntısından dolayı fuara katılamadı. Biz de bu fuarımızda stant satış alanını yüzde 21 oranında büyüttük. Şu an itibarı ile stant satışlarının yüzde 65’ini tamamlamış durumdayız. Satılan stantların yüzde 56’sı il içi, yüzde 44’ü il dışı firmalarıdır. Katılmak isteyen firmaların şimdiden şirketimize başvurarak yerlerini ayırtmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Malatya ve bölgede bulunan iller için çok önemli olan bu fuarın halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, halkımızı bu fuara davet ediyorum.” dedi.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder