banner181

Outdoor sporları tutkunlarının vazgeçilmez aksesuarı Paracord Bileklikler Türkiye’de..

23 Ocak 2012 Pazartesi 15:30
Bu haber 5949 kez okundu

Paraşüt ipi olarak bilinen ancak kullanım alanlarının genişliği ile “Hayat Kurtaran Bileklik” olarak tüm dünyada outdoor tutkunlarının vazgeçilmez aksesuarı haline gelen Paracord Bilekliklerin Türkiye’de satışına www.bilekkolik.com sitesinden başlandı.

Outdoor sporları tutkunlarının vazgeçilmez aksesuarı Paracord Bileklikler Türkiye'de..
250 kilogram taşıma kapasitesine sahip Paracord, normal ip olarak kullanılabildiği gibi, içinde bulunan 7 ayrı ip ile dağcılıkta, kampçılıkta, tracking aktivitelerinde bir çok ihtiyacı karşılamak üzere kullanılmaktadır.

Paracord ipi Outdoor sporları sırasında Barınak için ana ip, Ayakkabı bağcığı, Alet ve ekipmanlarınızın tamirinde, Tuzak kurma, Yiyecek-içeceği yerden yukarı asma, Çantanıza/üstünüze bir şey bağlamakta veya sabitlemekte, Hamak yapımında, Ateş yayı için ip, Avlanmak için yay ipi, Turnike, Şişe asacağı, Bot yapmak için, Köpek Tasması, Kemer, Saat kordunu olarak kullanılabilirken, iç iplerinden ise Misina, Diş ipi ve acil durumlarda yara dikmek için yararlanabilirsiniz. 

Paraşüt kablosu olarak bilinen paracord 550 ipi hafif içinde 7 ayrı ip barındıran bir halat. ABD'de ilk olarak İkinci Dünya Savaşında paraşütlerde kullanılmış, kısa zaman sonra paraşütçüler bu ipin diğer birçok görev için de yararlı olduğunu deneyerek bulmuşlar. Bu çok yönlü ip astronotlar tarafından da onay görmüş ve 1997'de Hubble Teleskobu'nun tamir için uzaya gönderilen II. Ekip tamir sırasında bu dayanıklı ipi kullanmıştır. www.bilekkolik.com internet sitesinden kurumsal satışına başlanan Paracord Bilekliklerden açıldığında yaklaşık  2 metreden  fazla ip elde edilmektedir. İç ipler uç uca eklendiğinde ise en az 14 metre ip elde edilebilmektedir.  
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder