banner181
banner210

Yoğun kar sebebiyle Adana-Pozantı yolu trafiğe kapandı

22 Ocak 2012 Pazar 15:22
Bu haber 1108 kez okundu

Adana'nın Pozantı ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu ulaşıma kapandı. Kalınlığı 40 santimetreyi bulan kar ve buzlanma nedeniyle Akçatekir rampasında yaklaşık 10 kilometrelik taşıt kuyruğu oluştu....

Yoğun kar sebebiyle Adana-Pozantı yolu trafiğe kapandı
Adana'nın Pozantı ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu ulaşıma kapandı. Kalınlığı 40 santimetreyi bulan kar ve buzlanma nedeniyle Akçatekir rampasında yaklaşık 10 kilometrelik taşıt kuyruğu oluştu.

    Toros Dağları'nın eteklerindeki Pozantı'da kar yağışı sabah 07.00'den itibaren etkili olmaya başladı. Kar yağışı nedeniyle TAG otoyolu, Pozantı ile bin 300 metre rakımlı Akçatekir Beldesi arasındaki 20 kilometrelik rampa yol ulaşıma kapandı.

    Yine Adana’na merkez ile Akçetekir arasında kalan yaklaşık 25 kilometrelik yol trafiğe kapandı. Adana’ya geliş ve Adana’dan çıkış istikametlerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Ekiplerin, karlı bölgeye gelmeden araç sürücülerini, yolun kapalı olduğu yönünde uyarmaması tepkilere neden oldu. Bazı araçlar ters istikametten tekrar Adana’ya dönmeye çalıştı.

    Polisin, yolun kapalı olmasına rağmen ters yönde seyreden araçları geri göndermesi araç kuyruğunun uzamasına neden oldu. Saatlerce süren beklemenin ardından Karayolları ekipleri yolu kardan temizleyerek trafiğin akışı sağlandı.

    Yaşanan küçük maddi hasarlı kazalar ve bazı araçların kara saplanması nedeniyle yol tekrar kapandı. Pazar gününü fırsat bilerek Pozantı'ya aileleriyle birlikte Mersin ve Adana merkezden kar görmeye giden bir çok vatandaş ise karın keyfini sürmeden cefasıyla karşılaştı. Kapalı olan yolun ulaşıma açılması için karayolları ekipleri, tuzlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder