banner181
banner210

Arınç: Entrikalar karşısında adam gibi durduk, AK Parti Allah'ın bir lütfu

22 Ocak 2012 Pazar 16:07
Bu haber 1616 kez okundu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti’nin her türlü entrikaya karşı dik durduğunu belirterek, "Bu işler kolay olmuyor. AK Parti, Allah’ın ülkemize bir lütfudur.” dedi.    Seçim bölgesi...

Arınç: Entrikalar karşısında adam gibi durduk, AK Parti Allah'ın bir lütfu
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti’nin her türlü entrikaya karşı dik durduğunu belirterek, "Bu işler kolay olmuyor. AK Parti, Allah’ın ülkemize bir lütfudur.” dedi.

    Seçim bölgesi Bursa'da, partisinin İnegöl Kongresi’ne katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Kültürpark Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa, eşi Münevver Arınç'la birlikte geldi.

    Arınç, eski siyasetçi arkadaşı Halil İbrahim Çamlıdere isimli bir vatandaşa sarılarak sohbet etti, Çamlıdere gözyaşlarını tutamadı. "İnegöl, seçimlerde her zaman başpehlivan olmuştur.” diyen Arınç, 12 Eylül Anayasa değişikliği referandumunda CHP, MHP ve BDP’nin ‘hayır’ dediğini hatırlatarak muhalefet partilerini eleştirdi.

    Referandumun öneminin bugünlerde daha çok ortaya çıktığını anlatan Arınç, “Siyasi partiler hayır kampanyalarına katıldılar. Tek başına AK Parti evet kampanyasını yürüttü. SP, BBP ve birkaç partinin desteğiyle yurttaşlarımız 26 maddeyi söküp çıkardı. Adnan Menderes dönemini bilirsiniz. 1960 yılında darbe oldu. Bir sene sonra Adnan Menderes’i sehpaya gönderdiler. 1980’de de darbe oldu. Çok sayıda kişi idam sehpasına gitti. Türkiye, bir zulüm dönemi gördü. İşte sizin yüzde 73’le evet oyu verdiğiniz anayasa değişikliği sayesinde darbecilerden hesap soruluyor. Mahkeme, 4 Nisan’da başlıyor. 32 sene sonra hakim karşısına çıkıyor. Yaptığımız iş büyüktür. İşimiz, halkımızın emrinde olmaktır. Onda haklı taleplerinde yardımcı oluyoruz. Halka sırt dönerseniz geçmişte pek çok partinin başına geldiği gibi sizi alaşağı eder. Öbür partilerden birisine benzer olursak, hizmet kervanı duracak olursa, bize de halkımız dersini verir. Attığımız her adımın, yaptığımız her işin, söylediğimiz her sözün hesabını vereceğiz." dedi.    "ENTRİKALARA KARŞI DİMDİK DURDUK"

    AK Parti üzerinde entrikalar ve çeşitli planlar yapıldığını anlatan Arınç, kaos planlayanlar karşısında adam gibi durduklarını söyledi. Arınç, şunları kaydetti:

    "Adam gibi durduk bu entrikalar karşısında. Cesur olacağız. İlkeli olacağız diye millete söz vermiştik. AK Parti’nin işi hizmet etmek. AK Parti, Allah’ın ülkemize bir lütfudur. Bu hizmetler kolay yapılmıyor. Buluyoruz çok şükür. Milletten alıyoruz çalışıyoruz ve çabalıyoruz. Havuzda topluyoruz. Millete hizmet olarak geri veriyoruz. Eskiden bu havuzlar birilerinin cebine giderdi. Yolsuzluk yaparlardı. Yolsuzluk onlarda kalsın. Biz yol yapıyoruz. Onlar da yolsuzluklarla, milleti yoksullaştırdı. Aramızdaki fark bu. Milletin malına el uzatanlar geçmişte kaldı. Milletin emanetine sahip çkacağız.”Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder