banner181

banner213
banner210

Bakanlar Davutoğlu ve Yıldız, Erciyes Mastır Planı’nı beğendi

22 Ocak 2012 Pazar 16:44
Bu haber 3478 kez okundu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'den Erciyes Master Planı hakkında bilgi aldı. Bakan Davutoğlu, yapılanları beğendiğini söyledi....

Bakanlar Davutoğlu ve Yıldız, Erciyes Mastır Planı'nı beğendi
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'den Erciyes Master Planı hakkında bilgi aldı. Bakan Davutoğlu, yapılanları beğendiğini söyledi. 

Mirada Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Özhaseki, önce Kayseri’nin tarihi geçmişi hakkında bilgi verdi. Daha sonra slayt eşliğinde hizmetlerini anlatan Özhaseki, 4 üniversitesi olan büyük bir kent olduklarını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Master Planı Projesi’nin Kayseri’nin ufkunu açacağını ve binlerce kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Proje kapsamında 26 milyon metrekare alana her türlü yaz ve kış eğlence alanları yapacaklarını belirtti. Proje tamamlandığında Erciyes’teki toplam 9 kilometrelik kayak pisti uzunluğunun 160 kilometreye çıkacağını ifade eden Haseki, inşaatların yarısının tamamlandığını, kalan bölümlerin ise 1.5 – 2 seneye bitirileceğini kaydetti. Haseki, “Bu proje Kayseri’nin ufkunu açacak ve binlerce kişiye istihdam sağlayacak.” dedi. Bakan Davutoğlu, burada yapılan çalışmaların çok güzel olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Projenin tanıtımıyla ilgili bir an önce çalışmaya başlanması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, “Başkanım bizi buraya sürekli gelmeye zorlayacak çalışmalar yapıyorsunuz.” esprisi yaptı. Daha sonra her iki bakan karda yürüyüş yaptı ve çocukları sevdi. Davutoğlu ve Yıldız, kar üzerinde jet-skiyle kısa bir gezinti yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder