banner181

Spor Genel Müdürü Baykan'dan, Ataköy'de salon denetimi

22 Ocak 2012 Pazar 12:46
Bu haber 1367 kez okundu

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan Ataköy'deki spor salonunu denetledi.    Türkiye'nin evsahipliğinde 9 - 11 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 14. Dünya Salon...

Spor Genel Müdürü Baykan'dan, Ataköy'de salon denetimi
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na evsahipliği yapacak olan Ataköy'deki spor salonunu denetledi.

    Türkiye'nin evsahipliğinde 9 - 11 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için geri sayım hızlandıkça heyecan da artıyor. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde yapımına hız verilen çok kısa sürede bitme noktasına gelen Ataköy Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu.

    Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile birlikte Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Genel Koordinatörü Can Korkmazoğlu, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdür Yardımcısı Taner Özgüven ve İstanbul Gençlik Hizmetleri ve İlçe Şube Müdürü Adnan Kuzu'dan son gelişmelerle ilgili bilgi aldı.

    Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Baykan, "Çok kısa sürede büyük işler başarıldı. Salonumuz bitme noktasına geldi. Ufak tefek ayrıntılar kaldı.'' diyerek, şöyle devam etti:

    ''Önümüzde test imkanı olarak göreceğimiz Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası var. Burada eksiklerimizi yakından görme şansına sahip olacağız. Türkiye olarak yine başarılı bir organizasyonun altından başarıyla kalkacağımıza inanıyorum.

    Şu ana kadar İstanbul 2012 için 160 ülkeden bine yakın atletin ön kayıt yaptırdığı bilgisine ulaştık. Bu iki rakam da rekor. 9 - 11 Mart tarihleri arasında dünya spor kamuoyunun gözü kulağı İstanbul'da olacak. Dünyaya yine ne kadar başarılı organizasyon yaptığımızı gösterme şansı yakalayacağız. Yapacağımız organizasyonla 2020 Olimpiyat Oyunları için ne kadar güçlü bir aday olduğumuzu da herkes görecek."

    Bitme aşamasına gelen Ataköy Spor Salonu'nda ilk resmi müsabalar 27 - 29 Ocak'ta Türkiye Gençler ve Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nda yapılacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder