banner181
banner210

Arınç: Başbakan Erdoğan Fransa'ya geldi, soykırım yok dedi, ne yapacaksınız

22 Ocak 2012 Pazar 12:55
Bu haber 595 kez okundu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Fransa Parlamentosu'da kabul edilen ''Ermeni Teklifi''nin senatoya getirileceğini hatırlatarak, ''Eğer böyle bir kanun çıkarsa Fransız gazetelerinin sorduğunu ben de sorayım;...

Arınç: Başbakan Erdoğan Fransa'ya geldi, soykırım yok dedi, ne yapacaksınız
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Fransa Parlamentosu'da kabul edilen ''Ermeni Teklifi''nin senatoya getirileceğini hatırlatarak, ''Eğer böyle bir kanun çıkarsa Fransız gazetelerinin sorduğunu ben de sorayım; Recep Tayyip Erdoğan Fransa'ya, Paris'e geldi ve 'Soykırım yoktur' dedi, ne yapacaksınız?'' diye sordu.

    Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, bu sabah Bursa basını ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bursa Polisevi'nde düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Bülent Arınç, Fransa Parlamentosu'nda kabul edilen Sözde Ermeni soykırımına ilikişkin Ermeni Teklifi konusundaki soruyu şöyle cevapladı:

    ''Eğer böyle bir kanun çıkarsa Fransız gazetelerinin sorduğunu ben de sorayım; Recep Tayyip Erdoğan Fransa'ya, Paris'e geldi ve 'Soykırım yoktur' dedi, ne yapacaksınız? Bunu göze almış binlerce Türk vardır, bunu göze almış binlerce Fransız entellektüeli vardır. Sadece önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ermeni diasporasının oyunu alabilmek için yapılan bu atraksiyonu Fransa Senatosu'nun da kabul etmeyeceğini düşünüyoruz.”

    Türkiye'de gösterilen haklı tepkilerin, Avrupa içerisinde de gösterildiğine dikkat çeken Arınç, Fransa’da dün gerçekleştirilen eylemi överek, “Dün müthiş bir başarı öyküsünü gördük. Sadece Paris'te veya Fransa'da yaşayan Türkler değil, Avrupa'daki Türk yurttaşlarımız bir araya geldiler, 40 bini aşkın bir kalabalık ilk defa Fransa'nın merkezinde bir arada coşkuyla kendi haklı tezlerini ortaya koydu.'' şeklinde konuştu.

    “SAĞLIKTA BİR NUMARAYIZ”

    Hükümet olarak sağlıkta büyük atılımlar içinde olduklarını ve en başarılı oldukları alanın sağlık olduğunu anlatan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bu sabah sevindirici bir haber var. Bu da tıp alanında ülkemizin geldiği noktayı gösteriyor. Akdeniz Ünivresitesi plastik cerrahi bölümünde yüz ve kol nakli gerçekleştirildi. Bugünkü başarı hepimizin dikkatini çeken bir şekilde kaza geçirmiş bir yurttaşımıza, yüz dahil bir nakil başarılı bir şekilde yapıldı. Umarız ki hastamıza bu nakil iyilikler ve sağlık getirir. Dünya çapındaki bir naklin 2012’nin başında Türkiye’de gerçekleştirilmesi hepimiz için büyük bir övünç kaynağıdır.” dedi.

    Sağlık alanında ülkenin çok iyi olduğunu ifade eden Arınç, “Özellikle hükümetimizin en başarılı olduğu alanlardan birisi anketler gösteriyor ki sağlık alanındaki büyük reformlardır. Vatandaşa sorduğumuzda hükümetin hangi icraatlarından daha çok mutlusunuz şeklindeki soruya yüzde 68’ler civarında sağlık gelmektedir.” şeklinde konuştu.    “BURSA’DA İLETİŞİM ŞURASI”

    Bursa’da Uluslararası İleşitim Şurası yapacaklarını anlatan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Türkiye’deki iletişim fakültesi dekanları ile yurt içi ve yurt dışındaki uzman ve gazeteciler ile 4-5 Şubat tarihlerinde Bursa’da uluslararası bir iletişim şurası yapacağız. Buna 40’tan fazla iletişim dekanı, RTÜK, Basın Yayın Enformasyın, TRT ve ilgili kurumlar katılacak.” dedi.

    Yine Şubat ayında Kamu Diplomasisi Genel Koordinatörü’nün Bursa Uludağ Üniversitesi ile Brusa’da iki günlük bir çaılıştay yapacağını anlatan Bülent Arınç, “Burada da Ortadoğu'da, Kuzey Afrika ve bölgemizdeki siyasal, sosyal ve politik gelişmeler ele alınacak.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder