banner181

Kış bastırdı, Doğu'da hava sıvcaklığı sıfırın altında 23 dereceye ulaştı

22 Ocak 2012 Pazar 13:04
Bu haber 1329 kez okundu

Aşırı soğuklar Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına aldı, bölgede sıfırın altında 23 dereceye ulaşan soğuklar hakim.    Türkiye genelinde son bir haftadır etkisini artıran kar yağışı ve soğuk hava bütün yurtta...

Kış bastırdı, Doğu'da hava sıvcaklığı sıfırın altında 23 dereceye ulaştı
Aşırı soğuklar Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına aldı, bölgede sıfırın altında 23 dereceye ulaşan soğuklar hakim.

    Türkiye genelinde son bir haftadır etkisini artıran kar yağışı ve soğuk hava bütün yurtta hissedilirken, Doğu Anadolu Bölgesi sıfırın altında 23 dereceye ulaşan soğuk havayla mücadele ediyor. Bölge halkının deyimi ile Doğu'da hava sıcaklıkları buz kesiyor.

    Kars Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, önümüzdeki üç gün içerisinde bölgede hava sıcaklıklarının; Kars’ta gündüz sıfırın altında 7 derece, gece saatlerinde sıfırın altında 22 derece, Ağrı’da gündüz sıfırın altında 7 derece, gece sıfırın altında 23 derece, Ardahan’da gündüz sıfırın altında 6 derece, gece sıfırın altında 22 derece ve bölgenin hava sıcaklığında en iyi ili Iğdır’da ise gündüz artı 4 derece ve gece saatlerinde ise sıfırın altında 7 derece olması tahmin ediliyor.

    Öte yandan, bölgenin ve Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde ise kar kalınlığı 120 santimetre olarak ölçüldü. Sömestr tatili ve hafta sonunu fırsat bilen kayakseverler çam ormanı içerisinde bulunan kayak merkezine akın ediyor.

    Diğer taraftan, meteoroloji yetkilileri, bölge genelindeki hava sıcaklıklarının gün aşırı artış göstereceğini, gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farklarından oluşacak buzlanmalar dolayısı ile sürücülerin dikkatli olması istendi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder