banner181

Cumhurbaşkanı Gül, Bitlis heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti

19 Ocak 2012 Perşembe 13:38
Bu haber 969 kez okundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bitlis heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.    Bitlis heyetinde AK Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ile Vahit Kiler, Vali Nurettin Yılmaz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Eren Üniversitesi...

Cumhurbaşkanı Gül, Bitlis heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bitlis heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

    Bitlis heyetinde AK Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ile Vahit Kiler, Vali Nurettin Yılmaz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, eski Bitlis Milletvekili İbrahim Halil Oral, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, BETAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, AKEV Başkanı Ahmet Köksal, AKEV Kurucu Üyesi Enver Oral, AKSAV Başkanı İlhami Nalbantoğlu, Türk Tabiatını Koruma Cemiyeti Başkanı ve AKEV Onursal Başkanı Yunus Ensari yer aldı.

    Yaklaşık 1,5 saat süren kabulde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, himayesinde yürütülen Kuzey Van Gölü Selçuklu Bölgesi Kültür Temalı Gelişme ve Eylem Planı’nın son durumu ve Bitlis ilindeki kültür ve turizm alanında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

    Bitlis heyeti, ayrıca Cumhurbaşkanı Gül'den Bitlis iline havaalanı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TURSAB) tarafından 5 yıldızlı markalaşmış bir otel yapılmasıyla ilgili taleplerini de iletti. Cumhurbaşkanı Gül’ün, Bitlis heyetinin taleplerini olumlu karşıladığı ve her türlü desteği vereceğini söylediği öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder