banner181

İSKİ’den engelliye yüzde 50 indirim

20 Ocak 2012 Cuma 16:16
Bu haber 2945 kez okundu

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), engellilere yüzde 50 indirim uygulaması başlattı. Uygulamaya göre, en az yüzde 40 engelli olduğunu belgeleyen vatandaşların ikamet adreslerine yüzde 50 indirim uygulanacak. İSKİ’nin Ocak ayında...

İSKİ'den engelliye yüzde 50 indirim
İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), engellilere yüzde 50 indirim uygulaması başlattı. Uygulamaya göre, en az yüzde 40 engelli olduğunu belgeleyen vatandaşların ikamet adreslerine yüzde 50 indirim uygulanacak.

İSKİ’nin Ocak ayında yürürlüğe giren yeni tarifeler yönetmeliği ile bazı abonelik gruplarında değişiklikler yapıldı. İSKİ Genel Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe giren tarifeler yönetmeliği, engellilere yüzde 50 indirim, ev-ofislere ise konut sözleşmesi imkânı tanıyor.

Yeni tarifeler yönetmeliğinde değişiklik olan abone gruplarının yönetmelik hükümlerinden istifade edebilmesi için bağlı olduğu İSKİ Şube Müdürlüğüne başvurarak gerekli belgeleri ibraz etmesi gerekiyor.

Yeni tarifeler yönetmeliğinde, geri dönüşümü sağlanan sular da yer alıyor. Genel Kurul kararıyla geri dönüşüm sularının metreküpü 50 kuruş olarak belirlendi. Geri dönüşüm suları ilk olarak İstanbul Park, Sabiha Gökçen Havalimanı, Dericiler Sanayi Sitesi ve Tuzla – Maltepe arasındaki sahil bandındaki yeşil alan sulamasında kullanılacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder