banner181

Gümrük operasyonu zanlıları adliyede

20 Ocak 2012 Cuma 10:55
Bu haber 1515 kez okundu

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, İzmir Gümrükler Başmüdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü'ne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi.Geçen...

Gümrük operasyonu zanlıları adliyede
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, İzmir Gümrükler Başmüdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü'ne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi.

Geçen salı günü yapılan operasyonda Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Vekili ve İzmir Gümrükler Başmüdürü N.B., Başmüdür Yardımcısı H.Y., Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürü M.Ö., Tarım İl Müdürlüğü'nde memur olarak çalışan Z.E., gümrük müşavirleri İ.Ç., N.S.B., H. B.ve Ç.U., gümrük müşavirliklerinde çalışan E.G., Y.Ç., T.D. ve F.Ö. gözaltına alındı. Operasyonun, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'ya gönderilen bir ihbar mektubuyla başladığı ortaya çıkmıştı. Şüphelilerin işyerlerinde yapılan aramalarda ise bazı evraklar ve bilgisayar harddisklerine el koyulmuştu. Gözaltına alınan zanlıların irtikap, rüşvet, resmî belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma, gümrük kaçakçılığı gibi suçlara karıştığı iddia ediliyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder