banner181
banner210

Cumhurbaşkanı Gül, Mercedes-Benz fabrikasını gezdi

19 Ocak 2012 Perşembe 21:29
Bu haber 1193 kez okundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aksaray ziyareti çerçevesinde Garnizon Komutanlığı ve Aksaray Üniversitesi’nin ardından Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasını gezdi. Cumhurbaşkanı Gül fabrikaya gelişinde Mercedes-Benz Türk üst yöneticisi...

Cumhurbaşkanı Gül, Mercedes-Benz fabrikasını gezdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aksaray ziyareti çerçevesinde Garnizon Komutanlığı ve Aksaray Üniversitesi’nin ardından Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasını gezdi.

Cumhurbaşkanı Gül fabrikaya gelişinde Mercedes-Benz Türk üst yöneticisi Wolf Dieter Kurtz ve Fabrika Müdürü Gerald Jank tarafından karşılandı. Yetkililerden fabrikayla ilgili bilgi alan Gül, üretim bandını gezdi. Kaynak yapılan alanlardan geçeceği için iş gözlüğü takan Gül'e, Kurtz üretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, kamyonlardan birinin şoför koltuğuna oturdu. İşçilerle bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül’e fabrikada eğitim gören öğrenciler tarafından bir tablo hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler fabrikada üretilen 150 bininci kamyonun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Gül, bu gece Aksaray'da konakladıktan sonra yarın sabah Niğde'ye hareket edecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder