banner181

TFF - UEFA toplantısı sona erdi

19 Ocak 2012 Perşembe 17:50
Bu haber 2976 kez okundu

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu ve Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı'nın UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve Cornu'nun yerine dosyayı üstlenen Aleys Bell ile yaptığı görüşme sona erdi.

TFF - UEFA toplantısı sona erdi
 Görüşmede Türkiye'deki şike davası üzerinde durulurken, TFF heyetinin 26 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda gündeme gelecek 58. madde değişikliği hakkında kulüplerin tavrını anlattığı öğrenildi.
UEFA'nın Nyon'daki merkezinde yapılan görüşme sırasında Fenerbahçe Kulübü'nün UEFA ve TFF aleyhine CAS'ta açtığı tazminat davasının gündeme geldiği de belirtildi.
AYDINLAR TOPLANTIDAN MUTLU ÇIKTI
Toplantı öncesinde stresli görünen Mehmet Ali Aydınlar'ın, toplantının ardından son derece güler yüzlü olduğu görüldü.
Infantino ve Bell ile samimi bir şekilde vedalaşan Aydınlar, görüşmenin içeriği konusunda şunları söyledi:
"Toplantı son derece olumlu ve sıcak geçti. Türk futbolu için gereken bütün kolaylıkları göstereceklerini ifade ettiler. Bu durum tamamen bizi ilgilendiriyor. Yani Türkiye ligini. Hiç bir şekilde bize karışmayacaklar. TFF'nin iç bünyesinde olan hadise olduğu için kararımıza saygı duyacaklar. Şike dosyasında 8 takımımızı ilgilendiren bir konu var. Umarım 8'i de aklanır. Bütün dikkatler şimdi 26 Ocak'ta yapılacak genel kurula çevrildi."
ÖZEL BİLGİ
Öte yandan 26 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda UEFA Gözlemcisi olarak Şenes Erzik görev yapacak...Daha önce "UEFA genel kurula gözlemci gönderiyor ve gelişmeler yakından takip edilip, rapor edilecek" şeklindeki haberler üzerine Şenes Erzik'in genel kurulda olacağı öğrenildi.
UEFA genel kurulu çok önemseyip bir başka ismi göndermeyecek ve UEFA'nın Asbaşkanı Şenes Erzik, olumsuz bir durum görürse raporunu iletecek...
İŞTE ŞİKE DOSYASINDA ADI GEÇEN 8 TAKIM
Fenerbahçe, Beşiktaş, Manissaspor, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Giresunspor
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder