banner181
banner210

Bedelliye şimdiye kadar kaç kişi başvurdu?

19 Ocak 2012 Perşembe 16:23
Bu haber 1095 kez okundu

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, bedelli askerlikte başvuru sayısının 10 bini geçtiğini belirterek, "100 bin kişi olur diye bekliyoruz" dedi.

Bedelliye şimdiye kadar kaç kişi başvurdu?
 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik başvurularıyla ilgili son rakamları açıkladı.
AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, bedelli askerlikte başvuru sayısının 10 bini geçtiğini belirtti.
Bakan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Şu anda bedelli askerlik başvuru sayısı 10 binin üzerine çıktı. Hedefimiz, yaklaşık 100 bin kişi olur diye bekliyoruz. 6 aylık başvurma süresi var. Başvurduğu zaman yarısını yatırıyor. Geri kalanın yarısını da 6 ay sonra yatırıyordu. Ulusumuzun genel özelliği, son günü bekleriz. Müracaat edilir diye düşünüyoruz. Geri kalan yarısında bir 6 ay kazanacağından bir yıllık süreye yaymış olur. 10 bini geçtik. 100 bini yakalarız diye düşünüyoruz.''

Teksas Valisinin Sözleri
Milli Savunma Bakanı Yılmaz, ABD'deki başkanlık seçimi için Cumhuriyetçilerden aday adayı olan Teksas Valisi Rick Perry'nin, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılmasına yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:
''Dışişleri Bakanlığımızın güzel bir açıklaması oldu. 'Siz 2 yaşındayken biz NATO'daydık dedi. Bunun dışında NATO Genel Sekreteri söyledi. 'Bizim Türkiye'ye ihtiyacımız var' dedi. En güzel cevabı Dışişleri Bakanlığımız vermiş oldu.
Türkiye dostluğuyla gurur duyulacak bir ülke. Bunu çok net söylüyorum. ABD Genelkurmay Başkanı benim de bulunduğum toplantıda 'Türklerin bir atasözü vardır' dedi. 'Söyle arkadaşını söyleyeyim seni. Biz Türkiye'ye dostumuz demekten gurur duyuyoruz' dedi.''
(trt haber)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder