banner181

Savunmalar istendi… Süre 20 gün

19 Ocak 2012 Perşembe 16:14
Bu haber 1765 kez okundu

Ve Türkiye Futbol Federasyonu da mahkemesini başlattı. PFDK 93 şüpheliye beraberinde hakkındaki iddialarla birlikte dilekçe göndererek yazılı savunma istedi. Savunma süresi 20 gün. Savcılığın F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı 13 maçta şüpheli olarak görmesine karşılık PFDK'nın Yıldırım'dan 19 maçla ilgili savunma istemesi dikkat çekti

Savunmalar istendi… Süre 20 gün
 Türk futbolu bugün İsviçre'de gerçekleşen UEFA zirvesine kitlenirken günün ilk sürpriz kararı İstinye'den geldi…
Mahkemeden alınan 96 klasörün tasnif çalışmalarını tamamlayan Profesyonel Disiplin Kurulu bugün şüphelilerle ilgili savunma alma çalışmalarını başlattı… PFDK, şike ve teşvik soruşturmasında şüpheli olan ve kurullarına sevkedilen kişilerin avukatlarına ekinde iddialarla ilgili bir CD ile birlikte dilekçe göndererek, “20 gün içinde savunmanızı tarafımıza yazılı olarak bildirin” talebinde bulundu. Savcılığın F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı 13 maçta şüpheli olarak görmesine karşılık PFDK'nın Yıldırım'dan 19 maçla ilgili savunma istemesi dikkat çekti. 
Ayrıca Yıldırım gibi bir çok maçla suçlanan şüphelileri için 20 gün gibi kısa bir savunma süresi belirlenmesi tartışmaları neden oldu.
(sporx)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder