banner181

GESİAD, Cidde'ye ticaret köprüsü kurdu

19 Ocak 2012 Perşembe 12:45
Bu haber 2397 kez okundu

Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'nda Kayseri’yi temsil...

GESİAD, Cidde'ye ticaret köprüsü kurdu
Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'nda Kayseri’yi temsil etti.

    GESİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Cidde'de düzenlenen Suudi Arabistan-Türkiye Ticaret ve Yatırım Köprüsü Programı'na katıldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’la da bir araya gelen GESİAD Üyeleri, Suudi Arabistan şirketleriyle iş görüşmeleri yaptı. Maden, gıda, tekstil, enerji, inşaat, mobilya ve sağlık sektöründen işadamlarının katıldığı programda, GESİAD’ın çatı kuruluşu olan TUSKON ile Cidde Ticaret ve Sanayi Odası arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.         

    Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın şahitliğinde TUSKON Başkan Vekili Ahmet Ciğer ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saleh Abdullah Kamel'in imza attığı anlaşmaya göre, her iki kurum karşılıklı olarak birbirine bilgi verecek. Anlaşmaya göre, Türk ve Suudi işadamları arasında gerçekleştirilen yatırımlar desteklenecek. Ayrıca karşılıklı fuar organizasyonları düzenlenecek.

    Programla ilgili değerlendirmelerde bulunan GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş, Kayserili işadamları olarak Suudi Arabistan'a önem verdiklerini kaydetti.

    Suudi Arabistan’da Kayserili işadamlarının değerlendirebileceği çeşitli ticari alanların olduğunun altını çizen Kınaş, "Suudi Arabistan'da petrol üretiminin dışında büyük yatırımlar var. İki ülke arasındaki ticaret maalesef yeterli değil. Bu toplumlar arasındaki iyi ilişkilerin ticarete yansımasını bekliyoruz. Çatı kuruluşumuz TUSKON’un her iki ülke işadamlarını bir araya getirme çabalarına destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder