banner181

Şehir merkezindeki trafo yangını korkuttu

19 Ocak 2012 Perşembe 09:52
Bu haber 1299 kez okundu

Bursa’da şehir merkezinde bulunan bir trafoda patlama ile başlayan yangın, korkulu dakikalar yaşanmasına sebep oldu. Yangın nedeniyle kent merkezinde Altıparmak Caddesi, Şehreküstü ve Cumhuriyet Caddesi’nin bir bölümü uzun süre elektriksiz...

Şehir merkezindeki trafo yangını korkuttu
Bursa’da şehir merkezinde bulunan bir trafoda patlama ile başlayan yangın, korkulu dakikalar yaşanmasına sebep oldu. Yangın nedeniyle kent merkezinde Altıparmak Caddesi, Şehreküstü ve Cumhuriyet Caddesi’nin bir bölümü uzun süre elektriksiz kaldı.

    İnsanların yoğun olarak bulunduğu Şehreküstü Meydanı’ndaki Zafer İtfaiye Grubu'nun arkasında bulunan elektrik trafosu, belirlenemeyen bir nedenle patladı. Korkuya yol açan patlamada herhangi bir yaralanma olmazken, elektrik trafosu kısa sürede alevler içinde kaldı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi.

    Polis, ikinci bir patlama ihtimaline karşın meraklı vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Olay yerine gelen 3 itfaiye aracı, alev alev yanan trafoya müdahale etti. Yangın, bitişikte bulunan binalara sıçramadan kısa sürede söndürüldü.

    Trafoda oluşan hasar sebebiyle Şehreküstü, Altıparmak Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nin bir bölümüne uzun süre elektrik verilemedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder