banner181

THY, kıtalararası uçuşta internet hizmeti başlattı

19 Ocak 2012 Perşembe 10:41
Bu haber 1007 kez okundu

Türk Hava Yolları, kıtalararası uçuşlarda dünyada ilk olarak başlattığı canlı televizyon hizmetine yüksek hızlı kablosuz interneti de ekledi.Yolcular beraberlerindeki dizüstü ve tablet bilgisayarlar ile Iphone, Ipad, Blackberry gibi kablosuz...

THY, kıtalararası uçuşta internet hizmeti başlattı
Türk Hava Yolları, kıtalararası uçuşlarda dünyada ilk olarak başlattığı canlı televizyon hizmetine yüksek hızlı kablosuz interneti de ekledi.

Yolcular beraberlerindeki dizüstü ve tablet bilgisayarlar ile Iphone, Ipad, Blackberry gibi kablosuz ağ bağlantısı özelliğine sahip cihazlar vasıtasıyla kesintisiz olarak yüksek hızda internete erişip, büyük boyutlu e-postaları gönderip alabilecek. Ayrıca Virtual Private Network (VPN) bağlantısı gerçekleştirebilecek.

Panasonic Avionics Corporation tarafından geliştirilen Global Communication Suite sistemi (GCS) ile bu sisteme sahip uçaklarda sunduğu PLANET IFE platformu altındaki hizmet bir süre ücretsiz verilecek.

Ücretli kullanıma geçildikten sonra da tüm yolcular kredi kartlarını kullanmak suretiyle uçuş sırasında alacakları kullanıcı adı ve şifreleriyle internetten faydalanabilecek.

THY, 23 Eylül 2011 tarihinde Boeing şirketinden teslim aldığı B777-300ER uçağında aktif ettiği canlı televizyon ile kıtalararası uçuşlarda bu hizmeti sağlayan dünyada ilk havayolu şirketi olmuştu.

Halihazırda bir adet B777-300ER uçağında aktif olan PLANET GCS sistemi, filoda yer alan diğer 11 adet Boeing 777-300ER ve 10 adet Airbus A330-300 uçağına da kısa süre içinde aktive edilecek.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder