banner181

Dönüşüm için yola çıktı üç proje daha geliştirdi

19 Ocak 2012 Perşembe 11:04
Bu haber 560 kez okundu

Tarlabaşı’nda kentsel dönüşüm yapan Çalık Gayrimenkul, konut projelerine üç ayrı noktadan girdi. Şehrizar Konakları ve Metropol İstanbul projesini satışa çıkaran firma, son projesini ise Basın Ekspres Yolu’nda yapacak. Ana hedef ise GYO olmak

Dönüşüm için yola çıktı üç proje daha geliştirdi
Gap İnşaat ile Tarlabaşı ve Fener-Balat’ta kentsel dönüşüm projeleri yapacak olan Çalık Holding,  konut piyasasına hızlı giriş yaptı. İlk olarak Altunizade’deki Şehrizar Konakları’nı satışa çıkaran Çalık Gayrimenkul, geçtiğimiz günlerde Emlak Konut GYO ve Varyap ile birlikte Ataşehir’deki dev proje Metropol İstanbul’u satışa sundu. Firma Basın Ekspres Yolu’nda da yeni bir projenin planlarını yapıyor yapacak.
Üç projenin de son derece önemli olduğunu, ancak Şehrizar Konakları’nın İstanbul’un taşıdığı değerleri yansıtması açısından önem taşıdığına dikkat çeken Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, gayrimenkulde önem taşıyan üç şey, yani “Lokasyon, lokasyon, lokasyon” diye ifade ettiği niteliklere de sahip olan projede yüzde 60 oranında satışa ulaştıklarını belirtti.
Emlak Konut GYO ile birlikte hayata geçirdikleri Şehrizar Konakları’nda 7 bin 500 metrekare alana yayılan sosyal tesiste kadın ve erkeklere özel alanlar yaratmalarının altını çizen Yetgin,  “Bu sayede sosyal tesislerden site sakinlerinin en maksimum şekilde faydalanmasını öngördük. Herkes faydalansın istedik.”
Kapalı devre satış yok
Projede kapalı devre satış yaptıklarının düşünüldüğünü, ancak, gerçeğin öyle olmadığına da dikkat çeken Yetgin, “Geçen yıl inşaata başladık. Portföyümüzdeki satışın ardından satışlara çıktık. Projeden az katlı, kaliteli yaşamı, komşuluk ilişkilerini tercih eden herkes gelip rahatlıkla konut alabilir” dedi.
Feyzullah yetgin, Şehrizar Konakları’nda, 38 blok ve 208 lüks daire yer aldığını belirterek, projenin 2013 yılının ilk yarısında tamamlanacağını söyledi. Yetgin, projede fiyatların 1 milyon 950 bin ile 3 milyon 500 bin lira arasında değiştiğini söyledi. Bir diğer önemli projeleri olarak Basın Ekspres Yolu’nda Yenibosna Kuyumcukent bünyesindeki projelerine dikkat çeken Yetgin, “14 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde karma bir projenin de konsept proje çalışmalarını sürdürüyoruz. Nisan gibi satışa çıkabiliriz” dedi.(milliyet)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder