banner181

Nihat Özdemir: İskenderun Limanında yatırımlar başladı

18 Ocak 2012 Çarşamba 16:06
Bu haber 1248 kez okundu

Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İskenderun Limanının modernizasyonu amacıyla yatırıma başladıklarını açıkladı.30 Aralık 2011'de İskenderun Limanı’nın işletme hakkını devralan Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir,...

Nihat Özdemir: İskenderun Limanında yatırımlar başladı
Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İskenderun Limanının modernizasyonu amacıyla yatırıma başladıklarını açıkladı.

30 Aralık 2011'de İskenderun Limanı’nın işletme hakkını devralan Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Belediye Başkanı Yusuf H.Civelek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Limak Yönetim Kurulu Başkanı ve Fenerbahçespor Kulübü 2.Başkanı Nihat Özdemir’e, Limak İskenderun Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bacaksız, Liman Genel Müdürü Oğuz Tümiş, Limak Holding A.Ş. Dış Ticaret Müdürü Fatih Çeçen eşlik etti.

Ziyarette konuşan Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, uzun zamandır atıl durumdaki İskenderun Limanını Türkiye’nin en büyük limanı yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Limanın 16 aylık devir sürecinde, proje ve inşaat ekiplerinin limanı daha iyi duruma getirmek amacıyla çalışma yaptığını belirten Özdemir, limanın modernizasyonu, makine ekipmanları, bir kısmın konteyner haline getirilmesi amacıyla yatırıma başlandığını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Limanı’nın doğal ve çok güzel büyük bir liman olduğunu söyledi.

Civelek, şöyle konuştu: “İskenderun, Büyük İskender zamanından beri Ortadoğu’ya açılan kapı olarak görülüyor. 1990 Körfez krizinden sonra İskenderun Limanı atıl hale geldi. Krizden önce çok hareketliydi. Hatta Türkiye’nin vergi rekortmenini çıkarttı. İskenderun liman kentidir. Liman kentinin en büyük geliri limandandır.”

Son zamanlarda deniz taşımacılığı ve denizin çok büyük önem kazandığını, İskenderun’un da deniz, demiryolu ve havayoluna yakınlığının bu anlamda önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Limak’ın da katkılarıyla diğer limanlara fark atılacağını ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder