banner181

banner213
banner210

Avea CEO'su Akdemir: İş ortaklarımızla çözüm üretmede çok iyi bir noktadayız

18 Ocak 2012 Çarşamba 12:11
Bu haber 624 kez okundu

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, "Doktorun hastasını muayene etmesi gibi iş ortaklarımızla birlikte çözüm üretmede çok iyi bir noktadayız ve çok iyi şeyler yapmayı hayal ediyoruz." dedi. Avea, işletmelerin yeni nesil mobil teknolojileri...

Avea CEO'su Akdemir: İş ortaklarımızla çözüm üretmede çok iyi bir noktadayız
Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, "Doktorun hastasını muayene etmesi gibi iş ortaklarımızla birlikte çözüm üretmede çok iyi bir noktadayız ve çok iyi şeyler yapmayı hayal ediyoruz." dedi.

Avea, işletmelerin yeni nesil mobil teknolojileri kullanarak, iş süreçlerindeki verimliliği artırmalarına katkı sağlamak amacıyla başlattığı 'AveaBiz Mobil teknoloji Buluşmaları'nın ilkini Bursa’da gerçekleştirdi. Almira Otel’de yapılan toplantıya Avea CEO’su Erkan Akdemir ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez ve Bursalı işletmeler katıldı.

Toplantıda konuşan Erkan Akdemir, son 15 yıl içerisinde özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin farklılaştırılmasındaki ve verimliliğin artırılmasındaki en önemli faktörün teknoloji olduğunu kaydetti. Teknolojinin, imalatın, üretimin, güvenlikten turizme kadar, tarıma kadar tüm uygulamaların maliyetlerinde azalma sağladığına ve önemli avantajlar sunduğunu dile getirdi. Avea’nın sunduğu hizmetler hakkında bilgi veren Akdemir, araç takip sistemleri hakkında şunları ifade etti: "Araç takip sistemleri artık günlük yaşamımıza girdi. Bu sistemlerin çok daha sofistike uygulamaları, müşteriye göre değişen ihtiyaçlara göre oluşturulmuş çözümler aslında hem Avea’yı hem de sizi farklılaştırıyor. Bunun sonunda her sektörde ciddi bir rekabet var. Hem yurt içinde hem yurt dışında rekabet ediyorsunuz. O yüzden hem ürününüzü hem üretim sırasındaki sizi farklılaştıracak tüm teknolojiler büyük bir avantaj sağlama fırsatı sunuyor."

Akdemir, cep telefonları konusunda ise "Cebinizde taşımış olduğunuz aygıtla, çünkü cep telefonu diye basite indirgiyoruz ama cep telefonunun çok ötesinde, özellikle son 3-4 yıldır kullandığımız telefonlar cep telefonunun çok ötesinde, telefon mu, bilgisayar mı, tablet mi akıllı telefonlar diyoruz ama özellikle iş sahiplerinin devamlı yanında taşıdığı, işini yönettiği, raporlamaların yapıldığı, şirketini devamlı yanında taşıyabileceği bir fırsat sağlıyor. Şuan konvansiyonel ofislerinizde gördüğünüz tüm bilgi teknolojileri alt yapısının, raporlamaların size sağladığı imkanları, raporlamaları cep telefonundan rahatlıkla alabiliyorsunuz. O yüzden size hem zaman, hem mekan hem de rahatlık fırsatı sağlıyor." değerlendirmesini yaptı."ÇOK İYİ ŞEYLER YAPMAYI DA HAYAL EDİYORUZ"

Avea olarak iddialı olduklarının altını çizen Akdemir, şöyle devam etti: "AveaBiz markasıyla son 2 yıldır çok farklı çözümler, ses iletişimin dışında müşteriye ne farklı servis götürebiliriz, hangi ihtiyaçlarını karşılayabiliriz, çünkü aynı sanayide bile farklı ihtiyaçlar, farklı talepler olabiliyor. O noktada biraz doktorun hastasını muayene etmesi gibi iş ortaklarımızla birlikte çözüm üretmede çok iyi bir noktadayız ve çok iyi şeyler yapmayı da hayal ediyoruz."

Bursa’nın Türkiye’nin en hızlı büyüyen sanayileşmiş üçüncü şehri olduğunu ve hızlı bir göç aldığını belirten Akdemir, Bursa’da 2011 sonu itibariyle yaklaşık 300 bin müşteriye servis götürdükleri bilgisini verdi. Akdemir, öncelikleri arasına Bursa’yı aldıklarına dikkat çekerek, “Sadece otomotiv ve yan sanayi firmalarının üretim banlarında, envanterinde, 3/G tabanlı haberleşme sistemi kullanılması değil, trafikten, tarımdaki uygulamalara kadar, araç güvenliğinden turizme kadar farklı sektörlerin, mobil teknolojilerin sanayideki farklılaşma anlamında önemli imkan sunuyor." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder