banner181
banner210

Ülker Golf müşteri memnuniyetinde 4.kez birinci sırada

18 Ocak 2012 Çarşamba 11:50
Bu haber 1884 kez okundu

Ülker Golf, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasına göre dondurma sektöründe yine birinci seçildi.

Ülker Golf müşteri memnuniyetinde 4.kez birinci sırada
Ülker Golf, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma ltd tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2011 yılı 3. çeyrek ölçüm sonuçlarına göre müşteri memnuniyetinde birinci oldu. Ülker Golf’ün 4. kez birinci olduğu ölçümler, 81 ilde 7 bin 488 tüketici görüşmesi ile belirlendi. Araştırmada; konserve-sos-salça, et ve tavuk ürünleri, kişisel bakım ürünleri, ev temizlik ürünleri, margarin, dondurma, sıvı yağ ile süt ve süt ürünleri sektörleri ölçüldü. 
Sonucu değerlendiren Ülker Golf Genel Müdürü Ender Buruk, “Ülker Golf olarak tüm Türkiye genelinde yapılan müşteri memnuniyeti araştırmasında dondurma sektöründe bir kez daha birinci seçilmekten gurur duyduk. Ülker Golf’ün birinci olmasında öncelikle tüketici memnuniyetine ve kaliteye verdiğimiz değer önemli rol oynamaktadır. Sürekli geliştirdiğimiz Türk damak zevkine uygun lezzetli ürünler ve kalite anlayışımız ile Türkiye’nin her köşesindeki müşterilerimize ulaşıyoruz” dedi.

20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen ulusal müşteri memnuniyeti endekslerinin Türkiye uygulaması olan TMME, 2005 yılından beri değişik sektörleri ve bu sektörlerdeki kurumları kapsayacak şekilde her 3 aylık dönemde yapılıyor. Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seren TMME, ülke genelinde de müşteri memnuniyeti bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder