banner181

Putin: Krizle mücadele için yaklaşık 100 milyar dolar harcadık

18 Ocak 2012 Çarşamba 10:48
Bu haber 1495 kez okundu

Rusya Bşabakanı Vladimir Putin krizle mücadele çerçevesinde yaklaşık 3 trilyon ruble (95 milyar dolar) harcama yaptıklarını açıkladı.Rossiya 1 televizyon kanalının 2008 yılı krizi ile ilgili sorularını cevaplayan Rusya Başbakanı, “Kriz...

Putin: Krizle mücadele için yaklaşık 100 milyar dolar harcadık
Rusya Bşabakanı Vladimir Putin krizle mücadele çerçevesinde yaklaşık 3 trilyon ruble (95 milyar dolar) harcama yaptıklarını açıkladı. Rossiya 1 televizyon kanalının 2008 yılı krizi ile ilgili sorularını cevaplayan Rusya Başbakanı, “Kriz karşıtı önlemler çerçevesinde yaklaşık 3 trilyon ruble harcadık. Bu büyük bir rakam. Bunların bir kısmı da kazancı ile birlikte geri alındı” dedi. 

Küresel kriz sürecinde birçok yatırımcının batıdan borçlanma alternatiflerinde kısıtlamaya gittiğini hatırlatan Putin, “Yeni teknoloji, enerji tasarrufu, istihdam programlarında optimizasyona gittiler.” bilgisini verdi.

Hükümetin muhtemel ikinci bir kriz dalgası riskine karşı her türlü alt yapı hazırlıklarını yaptığını kaydeden Putin, “Kriz öncesi seviyenin üçte ikisini yeniden kazandık. Ruble istikrarlı bir sürece girdi. Döviz rezervlerimiz de her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

Putin ekonomik kriz sürecinde hükümeti büyük hatalar yapmadığı için de kutladı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder