banner181
banner210

Yozgat Belediyesi 3 günde 400 ton tuz kullandı

17 Ocak 2012 Salı 18:20
Bu haber 859 kez okundu

Yozgat Belediyesi Cumartesi gecesi başlayan kar yağışıyla birlikte yolları açık tutabilmek ve 400 ton tuz kullandı.    Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, yaptığı açıklamada kar yağdığı günlerde makine parkında...

Yozgat Belediyesi 3 günde 400 ton tuz kullandı
Yozgat Belediyesi Cumartesi gecesi başlayan kar yağışıyla birlikte yolları açık tutabilmek ve 400 ton tuz kullandı.

    Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, yaptığı açıklamada kar yağdığı günlerde makine parkında bulunan tuzlama aracı, greyder ve traktörlerle, tuzlama ve yol açma çalışmalarının başladığını söyledi. Başkan Başer, "Araçlarımız kar yağışının başlamasıyla birlikte ana arterlerde kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Cumartesi gecesi başlayan kar yağışından bugüne kadar ekiplerimiz 400 ton tuz kullandı." dedi.

    Kar yağışının durmasıyla birlikte şehir merkezinde kar temizleme çalışmalarının başladığını belirten Başkan Başer, "Yaz mevsiminde park, bahçelerde ve ağaç dikim işlerinde çalışan işçilerimizi kış mevsimi dolayısıyla kar temizleme işlerinde görevlendirdik. Şu anda 140 işçi ve 13 aracımızla kar temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz. Öncelikle Cumhuriyet meydanından başlamak üzere kar yığınlarını kamyonlarla şehir dışına taşıyoruz. Yaya yoğunluğu olan cadde ve sokaklarımızda da kar temizleme çalışmaları devam ediyor." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder