banner181

Fethiye, Denktaş’ı unutmadı

17 Ocak 2012 Salı 16:53
Bu haber 6660 kez okundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Muğla’nın Fethiye ilçesinde unutulmadı.     Gıyabında cenaze namazı kılınan Denktaş için Fethiye Belediyesi de bilbordlarla taziye mesajı...

Fethiye, Denktaş'ı unutmadı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Muğla’nın Fethiye ilçesinde unutulmadı.

    Gıyabında cenaze namazı kılınan Denktaş için Fethiye Belediyesi de bilbordlarla taziye mesajı yayınladı. Denktaş’ın fotoğrafının bulunduğu bilbordlarda “Türk Milletinin Başı Sağolsun” yazısı yer aldı. Ayrıca Fethiye Merkez Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Fethiye Vaizi Ahmet Karagöz tarafından kılınan namazda cemaat Denktaş için helallik verildi.

    Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Rauf Dentaş Türk dünyasının yetiştirdiği son zamanlardaki en büyük insanlardan bir tanesidir. EOKA’nın karşılığında TMT’yi kurarak Toros adıyla birebir Kıbrıs’ın bağımsızlık mücadelesini verdi. Yaklaşık 3 yıl önce ilçemizi ziyaret etmişti. Kendisini Fethiye’ye getirmiş olmaktan, bir buçuk saat boyunca ayakta Kıbrıs hakkında birinci ağızdan bilgi almaktan dolayı çok büyük mutlu olmuştuk. Allah gani gani rahmet eylesin. Bütün Türk dünyasının başı sağ olsun.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder