banner181
banner210

Türkiye’ye en çok turist gönderen ikinci ülke Rusya, Türkiye’den turist çekmek için EMİTT’de...

17 Ocak 2012 Salı 01:42
Bu haber 940 kez okundu

2018’e kadar turizme toplam 10,5 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan Rusya, Moskova, St. Petersburg gibi şehirlerinin yanı sıra, sahip olduğu diğer doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri tanıtmak için harekete geçti. Var olan turizm potansiyelini açığa çıkarmak isteyen Rusya’nın ilk durağı, dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT Fuarı!

Türkiye'ye en çok turist gönderen ikinci ülke Rusya, Türkiye'den turist çekmek için EMİTT'de...
Dünyanın en çekici destinasyonlarından biri olmak isteyen Rusya, dünyanın dört bir yanında gelen turizm profesyonelleri ve tatilciler ile buluşmak ve ülkesinin değerlerini en iyi şekilde tanıtabilmek için uluslararası turizm dünyasının ilgi odağı EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılıyor. İki ülke arasında vizelerin karşılıklı kaldırılmasından sonra Türkiye’den gelen turist sayısında yüzde 43,1’lik artış deneyimleyen Rusya’nın yakaladığı bu avantajı sürekli kılması için de bu yıl 16. kez düzenlenen EMITT Fuarı büyük önem taşıyor.

Fuar kapsamında 9 Şubat 2012 tarihinde saat 15:00-17:00 arasında TUYAP Karadeniz Salonu’nda sunum yaparak ülkesinin zenginliklerini tanıtacak olan Rusya, renkli folklorik gösterisiyle de ziyaretçilere keyifli anlar yaşatacak. Bunun yanı sıra çekiliş düzenlenerek Rusya standının ziyaretçilerine yöreye özgü hediyeler de dağıtılacak.

17-18. yüzyıldan kalma görkemli binaları, devrimin izlerini taşıyan meydanları, Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt gibi sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi, turistlerin coşkusunu yansıtan Arbat Sokağı, büyüleyici “Beyaz Geceler”i ve ülkenin kalbini görmek isteyenlerin vazgeçilmez rotası Volga nehriyle Rusya turistleri bekliyor. Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan, Bolşoy Tiyatrosu ve Nazım Hikmet’in mezarıyla ülkenin başkenti Moskova turistlere göz kırparken, gerçek Rusya’yı tanımak isteyenlere farklı yapıdaki Rus şehirlerini görme imkanı sunan, Rusya’nın en eski ve en popüler gezi rotası Altın Halka- Golden Ring of Russia öneriliyor.

Tarihi zenginliklerden dağcılığa kadar çeşit çeşit eğlence Rusya’da!
Mimari, tarih, edebiyat ve sanata ilgi duyanları fazlasıyla mutlu edecek zenginliklere sahip Rusya’nın Kızıl Meydan’dan Komi Cumhuriyeti ormanlarına, Toitse-Sergiyeva Lavra’da bulunan anıtlardan St. Petersburg’un tarihi merkezine kadar toplam 24 tarihi, kültürel ve doğal eseri, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunuyor. Bunun yanı sıra Altay dağları, tırmanma, yürüyüş, kayak gibi aktivitelerle maceraseverleri kendine çekerken, Volga, Yenisey ve Lena nehirleri de rafting yapmak ve balık tutmak isteyenleri ağırlıyor.

2011 yılında bir önceki yıla göre yüzde 11,4’lük büyüme sergileyen 16. EMITT Fuarı, bu yıl 10 salonda birden gerçekleşecek ve 60’in üzerinde ülkeyi ağırlayacak. Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ortaklığında, Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleşecek olan fuara T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek veriyor. 9–12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ve ilk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü halka da açık olan EMITT Fuarı hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.emittistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

EMITT Fuarı’na katılmak isteyen ziyaretçiler www.fuardavetiyesi.com adresine girerek ücretsiz online davetiye de alabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder