banner181

Kar, 83 köyü ulaşıma kapattı

16 Ocak 2012 Pazartesi 18:21
Bu haber 3996 kez okundu

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Bartın’da da etkili oluyor. Bartın İl Özel İdaresi'nden alınan bilgiye göre il genelinde 540 kilometrelik meafeden oluşan 83 köy yolunun ulaşıma kapandığı, 8 greyder, 3 damperli kamyon, 2 kar...

Kar, 83 köyü ulaşıma kapattı
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Bartın’da da etkili oluyor. Bartın İl Özel İdaresi'nden alınan bilgiye göre il genelinde 540 kilometrelik meafeden oluşan 83 köy yolunun ulaşıma kapandığı, 8 greyder, 3 damperli kamyon, 2 kar bıçaklı kamyon, 3 pikap olmak üzere 10 ekip ve toplam 35 personel ile yapılan karla mücadele çalışmalarıyla 75 köy yolunun ulaşıma açıldığı kapalı 8 köy yolunun da ulaşıma açma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

EĞİTİME KAR ENGELİ
Öte yandan kar yağışı nedeniyle Bartın’da eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Bartın’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir gün ara veridiği bildirildi.

BELEDIYEDEN SOLÜSYONLA KAR MÜCADELESI
Bartın Belediyesi ekipleri kar yağışı dolayısıyla yoğun şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık bir ay öncesinden gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Cemal Akın kentte başlayan kar yağışından dolayı hem yayaların, hem de sürücülerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Başkan Akın açıklamasında, "Karlanma ve buzlanmayı -70 dereceye kadar, donmayı 48 saate kadar önleyici özelliği olan solüsyon malzemeden bir ay önce 5 ton alarak kar yağışlı günler için tedarik etmiştik. Şimdi Kadın Doğum Çocuk Hastanesi, Öğretmen Evi yokuşu gibi kritik noktalarda ve rampalarda bu solüsyon malzemeyi yollara uyguluyor, diğer yollarda tuzlama çalışmasını yapıyoruz. Pahalı bir malzeme olmasına karşın belediye olarak solüsyonu tedarik ettik. Bu malzeme ayrıca yollara ve doğaya zarar vermiyor" dedi. Bartın Belediyesi'nin 24 saat ekiplerinin görevde olacağını belirten Başkan Akın, "Şu anda kent içi yollarımızda ve kaldırımlarımızda sıkıntı yok. Fen İşleri ve Temizlik İşleri ekiplerimizce kar temizleme çalışmaları devam ediyor. Ancak bir taraftan da kar yağışı sürüyor. Belediye olarak her türlü tedbiri aldık." dedi.

SU SAYAÇLARINA DİKKAT
Bartın Belediyesi ayrıca su sayaçlarının donmaması için vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı. Belediye hoparlöründen yapılan anonslarla, aşırı soğuk geçen bu günlerde su sayaçlarının donmasının önlenmesi için su abonelerinin tedbirli olmaları istendi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder