banner181

Trabzonspor taraftarından Samsunspor kafilesine taşlı bıçaklı saldırı

16 Ocak 2012 Pazartesi 16:57
Bu haber 1498 kez okundu

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Yılmaz, Trabzonspor deplasmanında alınan 4-0’lık mağlubiyet sonunda Samsun’a hareket eden Samsunspor kafilesine bir grup Trabzon taraftarının bıçaklı, kulüp otobüsüne de taşlı saldırıda bulunulduğu...

Trabzonspor taraftarından Samsunspor kafilesine taşlı bıçaklı saldırı
Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Yılmaz, Trabzonspor deplasmanında alınan 4-0’lık mağlubiyet sonunda Samsun’a hareket eden Samsunspor kafilesine bir grup Trabzon taraftarının bıçaklı, kulüp otobüsüne de taşlı saldırıda bulunulduğu söyledi.

    Trabzonspor karşısında alınan yenilgi ve sonrasında hem taraftarlarına hem de kulüp otobüsüne yönelik yapılan taşlı saldırının kendisini derinden üzdüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, Trabzon’da güvenlik zafiyeti yaşandığını, olaylarda 3 Trabzon taraftarının yaralandığını, otobüsün camlarının kırıldığını belirterek, “Üzerimize açık vaziyetteki çakı bıçakları bile atıldı." dedi.

    Trabzonspor karşısında hiç beklenmedik farklı bir yenilgi alındığına dikkat çeken Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, "Beni daha çok üzen, saha içi ve saha dışında taraftarlarımıza yönelik çirkin saldırılardır. Maç öncesinde Samsunspor taraftarları stada gelirken bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Zaten maçın gerilimli geçeceğinin işareti o olaylardı. Maç sırasında taraftarlarımıza sürekli küfürler edildi, nasıl sokulduğu belli olmayan patlayıcı maddeler taraftarlarımızın üzerlerine atıldı. Sahada mücadele eden oyuncularımız sürekli küfürlere maruz kaldı.'' diyerek şöyle konuştu:

    ''Her gol sonrası Trabzonspor kalecisi Tolga Zengin, taraftarlarımıza el kol işareti yaptı. Konsantremizin bozulması için her şey yapıldı. Karşılaşmanın ikinci devresini taraftarlarımızın yanında izleyerek olayların daha fazla büyümesini önlemeye çalıştım. Ancak benim orada bulunmama ve taraftarlarımızı tahriklere kapılmamaları için çaba gösterdiğim sırada bile Trabzonspor taraftarlarından ağzı açık vaziyetteki çakı bıçakları, ingiliz anahtarları, musluk parçaları, sunta parçaları, davul tokmağı gibi fayans parçaları atıldı. Bu esnada 3 taraftarımız yaralandı ve kendi imkanlarımızla hastaneye kaldırdık.

    Ayrıca bu maddeler benim de hem omuzuma hem bacağıma isabet etti. Maçın gözlemci ve temsilcisine bu cisimlerle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Temsilci İşleri Müdürlüğü'ne verilmek üzere rapor tutturdum. Maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı telefonla arayarak olaylarla ilgili bilgi verdim. Ayrıca maçta ve yol güzergahlarında yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığını söyledim."

    Taraftarlarının Trabzon'dan ayrılma süresine kadar yanlarında olduğunu dile getiren Başkan Kazım Yılmaz, "Ancak taraftarlarımız staddan ayrıldıktan sonra otobüsleri taşlandı. Araçlarının camları kırıldı. Bu yetmiyormuş gibi teknik heyet ve futbolcularımızın bulunduğu kulüp otobüsü önünde polis eskortu olmasına rağmen iki koldan taş yağmuruna tutuldu. Taşlardan biri teknik direktörümüzün bulunduğu cama isabet etti ve dış cam kırıldı. Aracımız hasar gördü. Bu çirkin saldırıları spor ahlakıyla bağdaştırmamız mümkün değildir. Bu olayları başlatanların Trabzonspor taraftarı veya Trabzonlu olmasından şüphe duyuyorum. Bu provakatörlerin cezasız bırakılmamalarını istiyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda Trabzon'a en üst cezayı vermelerini bekliyorum." şeklinde konuştu.    ORDUSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI ARA VERMEDEN BAŞLADI

    Başkan Kazım Yılmaz, takımının Orduspor hazırlıklarını sürdürdüğünü de ifade etti ve "Trabzonspor karşısında alınan yenilgiyi bir an önce unutarak Orduspor maçına konsantre olmamız gerekiyor. Çünkü bundan böyle her maçımız bir final havası niteliğini taşıyacak. Orduspor'u sahamızda yenerek üst sıralara yükselmek zordundayız. Bunun için herkesin birlik ve beraberlik içinde takımlarını desteklemelerini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

    Samsunspor, cumartesi günü kendi sahasında karşılaşacağı Orduspor maçı hazırlıklarına da başladı. Yağmur altında sabah yapılan antrenmanda futbolcular, iki gruba ayrılarak düz koşu yaptı.

    Trabzonspor maçında oynayan futbolcular daha sonra salonda çalıştı. Diğer oyuncular ise minyatür kale maçından sonra pas kontrol çalışmalarında bulundu. Takım yarın saat 15.00'de yapacağı antrenman ile Orduspor maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder