banner181

Aydınlar "Sanki" Devam Dedi

16 Ocak 2012 Pazartesi 15:01
Bu haber 3481 kez okundu

Şike iddialarıyla sarsılan Türk futbolunda şimdi de yönetim krizi konuşuluyor.

Aydınlar
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın  istifa edebileceği haberleri kulisleri hareketlendirmişti. Federasyon yönetim kurulunun bugün yapacağı kritik toplantıda konu netleşecek. Sızan bilgilere göre Aydınlar, "göreve devam kararı" aldı.

Küme düşme cezası başta olmak üzere, Türk futbolunun sorunlarını çözmek için Cuma günü Ankara'da yapılan zirveden  karar çıkmadı.
Aziz Yıldırım'ın mektubunun okunması Federasyon-Kulüpler toplantısının da seyrini değiştirmişti.
58'nci madde değişikliğinin Fenerbahçe için değil iddianamede adı geçen diğer kulüpler için talep edildiğini savunan Yıldırım, 

"-Madem 19 maçta şike tespit ettiniz  o halde 26 Ocak'a kadar Fenerbahçe'yi düşürün yoksa biz düşürürüz" sözleriyle adeta meydan okumuştu. Kulislere yansıyan bilgiler, bu açıklamadan sonra toplantıda sert tartışmalar yaşandığını ortaya koydu. Kulüpler Birliği Başkanı Demirören'in, Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a birlikte istifa etmeyi önerdiği iddia edilirken, Aydınlar'ın da 'gerekirse istifa ederim' dediği öne sürüldü.

Başta Galatasaray, Trabzon ve Beşiktaş olmak üzere birçok Süper Lig kulüp  başkanının  Aydınlar'a görevi bırakmaması yönünde telkinlerde bulunduğu belirtiliyor. Mehmet Ali Aydınlar'ın da  istifa kararından vazgeçtiği konuşuluyor. Federasyon Yönetim kurulunun saat 14'te başlayacak toplantısında konu netleşecek. 

26 Ocak'taki olağanüstü genel kurulun akıbeti de toplantıda belli olacak.(trt haber)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder