banner181

HAVAŞ mahkemeye gidiyor

16 Ocak 2012 Pazartesi 13:17
Bu haber 9292 kez okundu

Havaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yolcu taşıma hizmetlerinin durdurulmasının ardından konuyu mahkemeye taşımayacağını açıkladı.

HAVAŞ mahkemeye gidiyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararıyla İstanbul’daki yolcu taşıma hizmetleri durdurulan Hava Alanları Yer Hizmetleri A.Ş. (HAVAŞ), konuya ilişkin "kazanılmış hakların korunması için her türlü yasal ve hukuki yola başvuracaklarını" açıkladı. Tav Hava Limanları Holding A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı özel durum açıklamasına göre, HAVAŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararına ilişkin hukuki yola başvuracak.

Açıklamada, TAV Havalimanları Holding’in yüzde 65 oranında paya sahip olduğu HAVAŞ’ın, Türkiye’nin 16 farklı şehrinde havalimanı ile şehir merkezleri arasındaki birinci sınıf yolcu taşıma hizmetini 29 yıldan bu yana başarıyla gerçekleştirdiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi: "HAVAŞ, ülkemizin diğer havalimanlarında olduğu gibi İstanbul ili içerisinde de özelleştirmeden kaynaklanan hakkının yanısıra, yetkili kurumlar tarafından onaylanan güzergahlar ve tarifeler üzerinden, ilgili mevzuata uygun biçimde gereken tüm lisans, izin ve ruhsat belgelerini alarak Havaalanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği doğrultusunda ve ilgili mevzuata uygun bir şekilde yürüttüğü bu hizmetine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar gereğince 14 Ocak 2012 tarihi itibariyle geçici olarak ara vermek durumunda kalmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan bu karar ile ilgili olarak yargı süreci devam etmektedir. HAVAŞ, uzun yıllardan bu yana İstanbul’da verdiği yüksek kalite standartlarındaki yolcu taşıma hizmetini devam ettirebilmek için her türlü girişimi hukuki kurallar çerçevesinde sürdürecek olup Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen A Grubu İşletme Ruhsatı ve 4046 sayılı Özelleştirme Kanununun 20 B maddesi kapsamında edindiği kazanılmış haklarının korunması için her türlü yasal ve hukuki yola başvuracaktır."(ANKA)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder