banner181

Defnedileceği yer belli oldu

16 Ocak 2012 Pazartesi 12:56
Bu haber 1124 kez okundu

KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Cumhuriyet Parkı'nda defnedilecek. Denktaş için yarışmayla anıt mezar yapılacak.

Defnedileceği yer belli oldu
Denktaş'ın oğlu Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, yaptığı açıklamada, anıt mezar için yarışma açılacağını söyledi. 

KKTC Başbakanı İrsen Küçük ve Serdar Denktaş, bazı bakanlarla birlikte Rauf Denktaş'ın defnedileceği Lefkoşa'da Cumhuriyet Parkı'nda inceleme yaptı.
Serdar Denktaş, burada yaptığı açıklamada, duygularının karmaşık olduğunu ifade ederek, ''Böyle bir yerde defnedilecek olması nedeniyle huzurluyum. Bakanlar Kurulu'na da bu nedenle şükran borcum var. Gerçekten ona layık bir anıt mezar yapılacak diye düşünüyorum. TMT (Türk Mukavemet Teşkilatı) ile Cumhuriyetle özdeşleşmiş bir isim... Ona layık bir şey yapılacak'' dedi.

Anıt mezar için herkesin katılacağı bir yarışma açılacağını ve aradan seçileceğini belirten Serdar Denktaş, ''Şu anda, içinde ne olmasını istiyoruz onu biliyoruz ama nasıl bir proje olacağı yarışmanın sonunda belirlenecek'' diye konuştu.(Trt Haber)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder