banner181

Kırşehir'de kar nedeniyle 65 köy yolu kapandı

15 Ocak 2012 Pazar 13:33
Bu haber 1621 kez okundu

İç Anadolu'yu tamamen etkisi altına alan kar yağışı sebebiyle Kırşehir de beyaza büründü. Kar nedeniyle 65 köy yolunun kapandığı bildirildi.    Sabaha karşı yağmaya başlayan kar, yollar üzerinde birikmeye başladı....

Kırşehir'de kar nedeniyle 65 köy yolu kapandı
İç Anadolu'yu tamamen etkisi altına alan kar yağışı sebebiyle Kırşehir de beyaza büründü. Kar nedeniyle 65 köy yolunun kapandığı bildirildi.
    Sabaha karşı yağmaya başlayan kar, yollar üzerinde birikmeye başladı. Özellikle Kırşehir-Kayseri karayolu çevresinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bu bölgeye tuzlama ve kar küreme araçları sevk edildi. Polis, şehir merkezinde sürücülere zincirlerini takmaları yönünde uyarıda bulundu. Kalınlığı 15 santimi geçen kar bölgedeki trafiği de olumsuz etkiliyor. Akçakent ile Çiçekdağ arasında kalan karayolunun tamamen kapandığı gelen bilgiler arasında. Kapanan yollar greyder ve kar araçlarıyla açılmaya çalışılıyor.
    Öte yandan, kar nedeniyle Kırşehir-Kırıkkale arasında kar nedeniyle un dolu bir TIR yattı. Yolu trafiğe kapatan TIR, ekipler tarafından yoldan kaldırıldı. TIR'da bulunan unlar yola saçıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder