banner181

Bakandan 3. köprü açıklaması

15 Ocak 2012 Pazar 14:26
Bu haber 2923 kez okundu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Kuzey Marmara Otobanı Projesi'nin özkaynaklarla yapılacağını açıkladı. Bakan Yıldırım kısa süre sonra ihaleye çıkılacağını belirtti.

Bakandan 3. köprü açıklaması
 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı'na 3. Köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu projesinin özkaynakla yapılacağını ve kısa sürede de ihaleye çıkacaklarını açıkladı.

İHALE İPTAL EDİLMİŞTİ 
10 Ocak'ta yapılması planlanan ihalede herhangi bir teklif gelmemişti. İhale Komisyonu Başkanı İhsan Akbıyık, yaptığı açıklamada İstanbul Boğazı'na 3. köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu ihalesinde, teklif gelmediğini, böylece ihalenin iptal edilmiş olduğunu duyurmuştu. 

YILDIRIM: KARA KARA DÜŞÜNECEK DEĞİLİZ
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ihaleye teklif gelmemesi ihtimaliyle ilgili sorulara 'Teklif gelmese de bir şey değişmez. Teklif gelmezse oturup kara kara düşünecek değiliz. Yine karar veririz, ikinci planımızı devreye sokarız.' Demişti.

KİMLER ŞARTNAME ALMIŞTI? 
İhale için Japonya'dan Obayashi, Mitsubishi, Itochu ve IHI, İtalya'dan Astaldi, Rusya'dan Moskovskiy Metrostroy ve NPO Mostovik, Avusturya'dan Stradag, İspanya'dan FCC Construction , Türkiye'den ise Mapa İnşaat, Cengiz İnşaat, Park Holding, Varyap, Yüksel İnşaat, Kolin İnşaat, Nurol İnşaat, STFA ve Gülsan İnşaat'ın yer aldığı 18 firma şartname almıştı. İstanbul Boğazı'na yapılacak üçüncü köprü üzerinden Adapazarı'nı Tekirdağ'a bağlayacak 414 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyol Projesi, 421 kilometrelik İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi'nden sonra Türkiye'nin en büyük ikinci YİD projesi konumunda.


(sabah)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder