banner181

Filenin Sultanları'nın Olimpiyat yolunda rakipleri belli oldu

15 Ocak 2012 Pazar 13:34
Bu haber 1014 kez okundu

2012 Londra Olimpiyatları Kadın Milli Takımlar Avrupa Kıta Elemeleri kura çekimi Ankara'da yapıldı. Ankara'da yapılan kura çekimine Türkiye´nin yanı sıra Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Hollanda, Polonya, Rusya ve Sırbistan Kadın Milli...

Filenin Sultanları'nın Olimpiyat yolunda rakipleri belli oldu
2012 Londra Olimpiyatları Kadın Milli Takımlar Avrupa Kıta Elemeleri kura çekimi Ankara'da yapıldı. Ankara'da yapılan kura çekimine Türkiye´nin yanı sıra Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Hollanda, Polonya, Rusya ve Sırbistan Kadın Milli Takımları katıldı.
    1 - 6 Mayıs tarihlerinde yine Ankara´da gerçekleştirilecek maçlar iki gurupta yapılacak. Gruplarında üç ve dördüncü sırayı alan takımlar elenecek. İki grubun birinci ve ikincileri kendi aralarında yarı final ve final müsabakaları oynayacak. Finali kazanan takım Londra Olimpiyatı vizesi alacak.
    Kura çekimi töreninde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı E. Ünal Karabıyık, Avrupa Voleybolu'nun dünyada her zaman zirvede yer aldığına dikkat çekerek, "Avrupa Voleybulo'un ağırlayacağımız ve bu heyecanı başkentte yaşatacakları için mutluyuz. Muhteşem bir turnuva olacak. Ankara seyircisi bu coşkuya büyük katkı verecek. Bu güzel organizasyona daha fazla güzellik katmak ve misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız." dedi.
    Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) As Başkanı Jan Hronek ise, elemelere katılacak tüm ülkelere başarı temennisinde bulunarak, Ankara'nın ev sahipliğinde güzel bir organizasyon yapılacağını dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından kuru çekimine geçildi.
    A ve B gruplarında mücadele edecek 8 ülkenin eşleşmesi ise şöyle gerçekleşti.
    A Grubu
    Türkiye, Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan
    B Grubu
    Sırbistan, Polonya, Rusya, Hollanda.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder