banner181

banner213
banner210

Bakan Eker: 22 projeyi DAP kapsamında destekleyeceğiz

15 Ocak 2012 Pazar 14:06
Bu haber 1837 kez okundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ile ortaklaşa yürütülecek olan Ardahan- Kars- Artvin Kalkınma Projesi'nin tanıtımına katılmak için geldiği Kars’ta 100 baş damızlık sığır işletmesinin...

Bakan Eker: 22 projeyi DAP kapsamında destekleyeceğiz
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ile ortaklaşa yürütülecek olan Ardahan- Kars- Artvin Kalkınma Projesi'nin tanıtımına katılmak için geldiği Kars’ta 100 baş damızlık sığır işletmesinin açılışına katıldı.

Bakan Eker burada yaptığı konuşmada, açılışını yaptığı işletme gibi 22 işletmenin kendilerine proje başvurusu yaptığını hatırlatarak, Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında bekleyen 22 projeyi de destekleyecekleri müjdesini verdi. Bakan Eker, uzmanların Türkiye'deki süt hijyenine yönelik kaygılarına ise kendisine ikram edilen sütü içerek cevap verdi. Eker, "Kameralar burada mı? Valilerimiz, belediye başkanım, vekillerimiz süt içiniz, herkesin içmesi lazım." diyerek eleştirilere göndermede bulundu. Bakan Eker, açılışını yaptığı işletmede incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder