banner181

Güle Güle “ORDİNARYÜS“

15 Ocak 2012 Pazar 13:27
Bu haber 12310 kez okundu

Vefat eden Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane ismi Lefter Küçükandonyadis, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Güle Güle 'ORDİNARYÜS'
 Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren, Türk futbolunun 'Ordinaryüs'' lakaplı unutulmaz futbolcusunun naaşı, düzenlenecek tören için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na getirildi.

Lefter'in naaşını taşıyan cenaze arabası stadın protokol tribünü girişi önündeki yolda görününce stat önünde tören için bekleyen futbolseverler, Lefter'i alkışlarla karşıladı.

Efsane ismin cenazesi, törenin ardından Büyükada'ya götürülerek burada toprağa verilecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Törende

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe ve Türk futbolunun ''ordinaryüs'' futbolcusu Lefter Küçükandonyadis için düzenlenen törene katılmak üzere Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'na geldi.

Başbakan Erdoğan, sabah saatlerinde Üsküdar'daki konutundan ayrılarak, geldiği Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'na takım otobüs girişi kapısından 11.15'te giriş yaptı.

 

Başbakan Erdoğan'ı Lefter Küçükandonyadis'in cenazesinin de bulunduğu soyunma odası koridorunda Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen karşıladı.

Başbakan Letfer Küçükandonyadis'in Türk ve Fenerbahçe bayrağına sarılı cenazesinin yanına gitti ve burada bir süre bekledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan daha sonra, Fenerbahçeli futbolcuların taşıdığı Lefter Küçükandonyadis'in naaşının arkasında, taraftarların alkışları arasında sahaya girdi.


Kaynak : Trt Haber

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder