banner181

Başkan Altepe'den Birlik Grubu adayı Özturan'a destek

14 Ocak 2012 Cumartesi 18:04
Bu haber 1183 kez okundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Birlik Grubu adına yarın yapılacak genel kurulda Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı’na aday olan Uçak Mühendisi Hayri Özturan ve ekibine tam destek verdi. Bursa Büyükşehir...

Başkan Altepe'den Birlik Grubu adayı Özturan'a destek
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Birlik Grubu adına yarın yapılacak genel kurulda Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı’na aday olan Uçak Mühendisi Hayri Özturan ve ekibine tam destek verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde makine mühendisi ağırlıklı bir kadro olduğunu belirten Recep Altepe, MMO’daki seçimin önemine dikkat çekti. Altepe, "Sanayi şehri olan Bursa’da MMO önemli bir yere sahiptir. Özellikle yerli otomobil ve yerli ray üretiminin geliştirilmesi için Birlik Grubu adına aday olan bu kadro çok önemldir. Umarım bu kadrolar Bursa da önemli işler yapacaktır." dedi.
Merinos Göl Kafe’de gerçekleştirilen gecede Birlik Grubu üyeleriyle biraya gelen ve “24 yıl önce ben de bu yolda olmuştum” diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, 1988 yılında Birlik Grubu’nda yönetim kurulu üyeliği yaptığını ve grubun bu 24 yıllık süreç içerisinde önemli işler başardığının altını çizdi.

"İDEOLOJİK YAPI BİR KENARA İTİLMELİ"
Gecenin ev sahibi olan MMO Bursa Şube Başkan adayı Hayri Özturan ise göreve gelmeleri halinde yapmayı planladıkları projelerini anlattı. Özturan, "Bugüne kadar ülke sorunları çözmek yerine ideolojik çalışmalara yoğunlaşan bu yönetim, artık üyeleri temsil edemiyor. Biz yönetime gelmemiz halinde diyoruz ki siyaseti bir kenara bırakıp, ideolojiden uzak, ülkenin ve şehrin sorunlarına çözüm üreten bir yönetim olacağız." dedi. "Birlik Grubu küresel bir vizyona sahip." diyen Özturan, grubun üyelerin beklentilerini karşılayan bir yapıya sahip olduğunu söyledi.
MMO Bursa Şube Birlik Grubu’nun düzenlediği geceye Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın, ENVERDER Bursa Şube Başkanı Dr. Müh. Mustafa Uysal ve çok sayıda makine mühendisi katıldı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder