banner181

Davutoğlu: Lübnan’daki adil ve özgür seçimler Arap ülkelerine örnek olsun

14 Ocak 2012 Cumartesi 15:47
Bu haber 1316 kez okundu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnan’daki adil ve özgür seçimler ile çok taraflı siyasi kültürün diğer Arap ülkelerine de örnek olmasını dilediğini ifade etti. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, BM Bölgesel Komisyonlarınca Beyrut'ta...

Davutoğlu: Lübnan'daki adil ve özgür seçimler Arap ülkelerine örnek olsun
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnan’daki adil ve özgür seçimler ile çok taraflı siyasi kültürün diğer Arap ülkelerine de örnek olmasını dilediğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, BM Bölgesel Komisyonlarınca Beyrut'ta düzenlenecek olan "Reform ve Demokrasiye Geçiş" başlıklı yüksek düzeyli konferansa katılmak üzere geldiğini Lübnan'da temaslarına devam ediyor.

Davutoğlu'nun temasları çerçevesinde Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile görüştü. Görüşme öncesi basının görüntü almasına izin verildi.

Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Davutoğlu, ilk Arap Baharı’nın Lübnan’da yapılan adil ve özgür seçimlerle yaşandığını söyledi. Davutoğlu, Lübnan’ın istikrarı Türkiye için çok önemli. Lübnan’da yapılan özgür ve adil seçimler ile çok taraflı siyasi kültürün diğer Arap ülkelerine de örnek olmasını diliyorum.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder