banner181
banner210

CHP'den 'fezleke' tepkisi

14 Ocak 2012 Cumartesi 16:43
Bu haber 1422 kez okundu

CHP Samsun İl Teşkilatı, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na ilişkin hazırlanan fezlekeye tepki gösterdi.    Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere hitaben bir konuşma yapan Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan,...

CHP'den 'fezleke' tepkisi
CHP Samsun İl Teşkilatı, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na ilişkin hazırlanan fezlekeye tepki gösterdi.
    Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan partililere hitaben bir konuşma yapan Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, kendilerinin 2002’de noterden 'dokunulmazlığımız kaldırılsın' diye yazı aldıklarını söyledi. Bugünkü filmi yeni seyretmediklerini belirten Kalkavan, "Bugünkü film 1940’larda da oynandı. Hitler Almanya’sına dönerseniz, bugün Hitler'in Kavgam kitabında yazdığı her sıra her metin tek tek oluyor. Bugün Silivri’de yatan subaylar, yazarlar değerli dostlar, her bir hastalığın eşiğine gelmiş ama bir intikam bir öç almak için orada yatıyorlar. Onların olayını örtmek için her gün bir yeni gündem ortaya getiriyorlar. Sayın genel başkanımızın dokunulmazlığı kaldırılsın. Kaldırılsın ama onun dediği daha dün, 34 tane uçaktan bombalanan insanların hangi istihbarat baz alınarak bombalandığı söylensin." dedi. Bu konuda MİT'in 'benim haberim yok' dediğini belirten Kalkavan, "Evet yok değerli dostlarım. Kim verdi bu istihbaratı. Bugün görünürde İsrail’e karşı olanlar Mossad’ın verdiği bilgiyle bombalamıştır oradaki halkımızı. Bunu söylemekten çekiniyorlar." iddiasında bulundu.
    Gündemi değiştirmek için eksi Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklandığını iddia eden Milletvekili Kalkavan, “Genelkurmay Başkanı generalliğe ve orgeneralliğe sayın Başbakanın imzasıyla terfi etti. Madem onlar terörist, doğudaki PKK hangi tarafta değerli demokratlar. Madem ordu terörist, demokratlar hangi tarafta. PKK hangi tarafta, bunları söyleyecekler.” diye konuştu.

    SAVCILARA TEHDİT
    Yaptığı açıklamasıyla yargıya müdahale sayılabilecek sözler sarf eden Kalkavan şöyle devam etti: "Özel kurulmuş mahkemelere üniversiteden alınan, buralara yetiştirilen savcıların bugün kaleminden çıkan imzayla tutuklanıyor arkadaşlarımız. Ama o savcılara buradan sesleniyorum. Bizler Atatürk'ün ismini verdiği Cumhuriyet savcılarına inanıyoruz. Özel mahkemelere yetiştirilen özel savcıların kararları bugün geçerli olabilir. Onlar bu kararlarından mutlu olabilirler. Ama şunu düşünecekler. Bugün o merdivenden çıkıyorlar, arkalarından biz geleceğiz. Tepe taklak geri düştüklerinde karşılarında demokratları, Cumhuriyet Halk Partilileri o merdivenden göğsünü gere gere çıktıklarını görecekler."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder