banner181

BDP’lilerden KCK protestosu

14 Ocak 2012 Cumartesi 15:42
Bu haber 4361 kez okundu

Beyoğlu’nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup, dün gerçekleştirilen terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonları protesto etti. Aralarında milletvekilleri Emine Ayna ve Pervin Buldan’ın da bulunduğu grup, bölücübaşı lehine...

BDP'lilerden KCK protestosu
Beyoğlu’nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup, dün gerçekleştirilen terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonları protesto etti. Aralarında milletvekilleri Emine Ayna ve Pervin Buldan’ın da bulunduğu grup, bölücübaşı lehine sloganlar attı. Polisin müdahale ikazı üzerine grup sloganlarına son verdi.
Terör örgütü KCK'ya yönelik operasyonları protesto etmek isteyen ve aralarında BDP Milletvekilleri Pervin Buldan ve Emine Ayna’nın da bulunduğu yaklaşık 10 kişilik grup, Taksim Meydanı’nda toplandı. Protesto öncesi olay çıkma ihtimaline karşılık polis, Tarlabaşı Bulvarı, Dolapdere, Taksim Meydanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Taksim Meydanı’nda toplanan gruba hitaben konuşan Pervin Buldan, yapılanlar partilerine yönelik siyasi soykırım operasyonu olduğunu öne sürdü. Kürt halkının meşru taleplerinden vazgeçmeyeceğini belirten Buldan, hükümete seslenerek, “AKP hükümeti derhal faşist saldırılara son vermelidir.” diye konuştu.
Emine Ayna da, “Ergenekon, cezaevinde ama zihniyeti iktidardadır.” dedi. Grubun bölücübaşı lehine sloganlar atması üzerine polis müdürleri grubu ikaz etti. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahale için hazırlık yaptığı sırada grup sloganlarına son verdi.
Grup daha sonra saat 13.00’da yapılacak diğer eyleme destek verdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder